Pūres pagasta Lamiņos, sestdien, 26.jūlijā Pūres bibliotēkas organizētais IV lamiņnieku salidojums

pl.14.00 Svētku atklāšana Lamiņu baznīcā

Daces Priedes vārdi, mūziku spēlēs cilvēks - orķestris Edgars Ziņģe

pl.15.30 Lamiņu muižas parkā celsim godā senās tradīcijas  

Radošajās darbnīcās pīsim vainagus, cepsim pīrāgus, kulsim sviestu, gatavosim sieru, sliesim sētu, zārdosim sienu, gatavosim pirtsslotas u.c., kā arī dziedāsim, rotaļāsimies, dejosim – kā īstos godos.

pl.17.00 Kurš stiprāks, veiklāks, ātrāks? Piedalīsimies sportiskās aktivitātēs

pl.17.30 Pie Lielā saimes galda raudzīsim jaunos kartupeļus ar dažādām piedevām

pl.18.00 Svētku koncertā „Skaista mana tēva sēta” sumināsim saimnieces un saimniekus

pl.21.00 Lustīga balle  līdz pat rīta gaismai

Foto šeit

******************************************************************************************************

            Liekas nesen gatavojāmies Ziemassvētkiem, bet – nemanot gads jau gandrīz pusē un klāt vasaras saulgrieži. Sācies atvaļinājumu un skolēnu brīvdienu laiks. Un cik tad vairs ilgi, kad Pūres pagasta svētku ietvaros notiks pasākumi arī Lamiņos. Jau 4.gadu bibliotēkas darbinieku aicināti pulcēsies šīs puses ļaudis uz saviem svētkiem. Pēc iedzīvotāju ieteikumiem, šogad tie notiks sestdienā 26.jūlijā. Laikā, kad latviešiem bija tradīcija svinēt Jēkaba un Annas dienu, ko dēvēja par Saimnieku un Saimnieču dienu, kad raudzīja pirmos kartupeļus un cēla galdā jauno rudzu maizi. Tie bija prieka un pateicības svētki par sūro un grūto darbu. Arī mūsdienās katrā lauku sētā var redzēt, cik čakli ir mājas iedzīvotāji, katrā pagalmā var atrast to atšķirīgo, kas nav redzams kaimiņos. Aicinām atsaukties iedzīvotājus, kuri prot un var parādīt dažādus lauku un mājas darbus, kuriem pieder vecas lietas un senas fotogrāfijas, lai veidotu izstādi un svētkus Jums un mums pašiem. Zvaniet pa telefoniem 22033774 (Zinta) vai 63191209 (Pūres bibliotēka).

Latviešu zemnieks gadu simtiem mācījies, ka viņa darba augļi, lai cik smagi un pareizi viņš strādātu, pavasarī sētu un stādītu, ir pilnīgi Dieva ziņā, tāpēc svētku atklāšana notiks Lamiņu baznīcā plkst.14.00. Pēc tam pulcēsimies muižas parkā, lai darbotos radošajās darbnīcās – celtu cieņā un paši mēģinātu veikt dažādus darbiņus, būs arī muzikālas un sportiskas aktivitātes, bet plkst.18.00 aicinām piedalīties koncertā „Skaista mana tēva sēta”, kuru mums sniegs mūziķi D.K.Bitēna un A.Sirmais un, protams, plkst. 21.00 Zaļumballe..

            Vasara ir īpašs laiks, kad cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā, kad ikviens zāles stiebriņš, ikviena ūdens lāse ir spēcinošas enerģijas un dzīvības pilni. Latvietis ir dabas bērns, tāpēc novēlu visiem izbaudīt vasaru, sauli, siltumu, mežu bagātības un dārzu rosību un satikties Lamiņos!

Pūres bibliotēkas INIC vad. Valda Dzelzkalēja

Ziņu sagatavoja:
Pūres bibliotēkas INIC vad. Valda Dzelzkalēja