Jūnijā, katru ceturtdienu bibliotekāre Mirdza Kasparova kopā ar bērniem darbojas „zaļajā bibliotēkā lasot grāmatas pļaviņā. Vasarā bibliotēka piedāvā bērniem doties nelielā pastaigā „Iesim tur - nezin kur, satiksim to - nezin ko”.

Par bibliotēkas aktivitātēm interesējas arī kolēģi no citiem novadiem, tāpēc 18.jūnijā Pūrē viesojās Alūksnes reģiona bibliotekāri.

Attālinātiem lietotājiem portālā www.biblioteka.lv ievietoti video un foto materiāli, kā arī saites uz citām interneta vietnēm, kurās atspoguļoti notikumi Pūres pagastā.

Jūnijā iedzīvotāji saņēma informatīvo izdevumu „Pūres pagasta Ziņas", kuru sagatavoja Valda Dzelzkalēja.

Šobrīd interese pieaug par bibliotēkas kolekciju „Lamiņu zudušās mājas”. Raksta zemju jaunie īpašnieki, bijušie lamiņnieki zvana un jautā, lai parāda, kur atradušās dzimtās mājas. 3.jūnijā bija atbraukusi Elga Niedrīte, kura kopā ar ģimeni 6 gadu vecumā 1948.gadā no mājām Dekšņas aizbēgusi uz Vidzemi. Tagad dzimtajā pusē bibliotekāre Zinta Ozoliņa palīdzēja Luntes kapos atrast piederīgo atdusas vietas, kā arī aizveda līdz laukam, kur kādreiz bijušas viņas māja.

Darbojoties projektā „Stāstu laiks bibliotēkā” saņemts ielūgums no Džūkstes Pasaku muzeja piedalīties „Kolhozu stāstu” pēcpusdienā, kurš šogad notiek jau 6. reizi. Šoreiz Pūri pārstāv mūsu aktīvākās stāstu pasākumu atbalstītājas Elza Reisone, Skaidrīte Muzika, kā arī atsaucīgā un joprojām enerģiskā Zenta Pole.

Lamiņu bibliopunkts organizē fotoakciju „Viena diena Lamiņos”. Fotogrāfijas tiks parādītas Lamiņu svētku laikā 19.jūlijā. Foto šeit

Šogad pirmo reizi saldo ogu laikā no 25.jūnija līdz 30.jūnijam notiek Zemeņu ielas svētki. No mazajām garažiņām līdz Pūres DIS noliktavai – tāds ir ielas garums, kur atrodas gan privātmājas un daudzdzīvokļu māja (divstāvu ēka), gan sporta laukums, gan bērnudārzs, bibliotēka un ambulance, gan Pūres DIS zemes un Pūres Dārzkopības pētījuma centra izmēģinājumu lauki. Katru dienu tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, bet viena diena īpaši veltīta bibliotēkai.

Uz saredzēšanos svētkos!

 

 

Ziņu sagatavoja:
Bibliotēkas INIC vadītāja Valda Dzelzkalēja