Pūre pazīstama kā dārzkopības ciemats, tāpēc arī ielas ir skanīgas: Abavas, Kastaņu, Zemeņu, Ķiršu. Bibliotēka atrodas Zemeņu ielā-7. Šogad pirmo reizi saldo ogu laikā no 25.jūnija līdz 30.jūnijam pašiem savi svētki . Katru dienu tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, bet viena diena īpaši veltīta bibliotēkai. Uz saredzēšanos svētkos!

 No mazajām garažiņām līdz Pūres DIS noliktavai – tāds ir ielas garums, kur atrodas gan privātmājas un daudzdzīvokļu māja (divstāvu ēka), gan sporta laukums, gan bērnudārzs, bibliotēka un ambulance, gan Pūres DIS zemes un Pūres Dārzkopības pētījuma centra izmēģinājumu lauki. Bibliotēka kopā ar citām iestādēm un Zemeņu ielas iedzīvotājiem gaida ciemiņus, draugus, viesus. Laipni aicināti!

 

 ZEMEŅU IELĀ SVĒTKI

 

Otrdiena, 25.jūnijs SVĒTKU ATKLĀŠANA

Plkst.10.00 pirmskolas izglītības „Zemenīte” pagalmā

koncerts „VASARIŅAI ATNĀKOT”

piedalās bērnudārza bērni, kultūras nama mazie „Ķipari” un „Ķipariņi”

Plkst.11.00 – Burvju pasaka „Feja un Klauns” bērniem no 3 līdz 7 un no 30 līdz 70  gadiem. Muzikāla monoizrāde – piedalās aktieri no Izraēlas Tatjana Hazanovska un Tomers Sarigs. Tulkojumu nodrošina. Pasākumu atbalsta SIA „Pūres Dārzi”

Plkst. 12.30 Vārīsim un ēdīsim Muzikālo zupu, cienāsimies ar zemenēm.

PII „Zemenīte” teritorijā un auto stāvlaukumā pasākums „KAS KUSTĪGS, TAS LUSTĪGS”. Aicinām bērnus un jauniešus piedalīties sportiskās aktivitātēs ar saviem velosipēdiem.

Bibliotēkā izstāde „Viens vienīgs Zemeņu lauks”. Aicinām piedalīties dažādu lietu izstādītē, kur zemeņu attēls ir uz krūzītēm, šķīvjiem, dvieļiem, apģērbiem u.c.

 

Trešdiena, 26.jūnijs UZŅĒMĒJU DIENA

Plkst.9.30 „KAS AUG MANĀ DĀRZIŅĀ?”

Aicinām iedzīvotājus pulcēties bērnudārza stāvlaukumā, lai kopā dotos

ekspedīcijā pa Zemeņu ielu līdz augļu noliktavai. Noskaidrosiet, kas aug Pūres Dārzkopības pētījuma centra un Pūres DIS dārzos, kā tiek saglabātas vecās augļu, ogu un dārzeņu šķirnes, cik dažādi var būt rabarberi, kuras ir perspektīvākās, saldākās, lielākās zemenes, kāpēc ābele jāpiesien un kā raža tiek uzglabāta. Uzzināsiet, ko vēl būvēs Zemeņu ielā. Uz jautājumiem atbildēs vadošie speciālisti.

 

Ceturtdiena, 27.jūnijs IEDZĪVOTĀJU DIENA

Plkst.15.00 – Zemeņu ielā 2D DACES RADOŠĀ DARBNĪCA

veikala „Pūre” (Ilgas busiņš) gardumi un kārumi.

Bērnudārza metodiķes kabinetā Iedzīvotāju konsultatīvā padome uzklausa un sniedz atbildes uz jautājumiem.:

Pl.10.00 Jānim Lepsim

Pl.11.00 Dace Strazdiņa

Pl.12.00 Anita Beķere

Pl.13.00 Santa Heimane

Pl.15.00 par NVO darbību un iespējām konsultācijas sniedz Inese Kurzemniece

Pl.16.00 Līga Lepse

Pl.17.00 Gintis Lapiņš

 

Piektdiena, 28.jūnijs BIBLIOTĒKAS DIENA

Plkst.11.00 LAIKS PASAKAI. Leļļu kolekcija no Dubultiem

Plkst.13.00 Buļļ-buļļ-zupa

Plkst.14.00 Iepirkšanās Šokolādes muzeja veikaliņā.

Vai esi nogaršojis SIA Pure Chocolate tumšās šokolādes trifeles ar zemeņu krēma pildījumu bez pievienota cukura? Tev ir iespējams tās nopirkt!

Plkst.15.00 Grāmatas „Kā lupatiņi mainījās” un „Jāņa B dienasgrāmata” kopā lasīšana un runāšanās. Tikšanās ar grāmatas autori Rutu Skrebeli

Plkst. 16.00 SVĒTKU KONCERTS bērnudārza pagalmā. Piedalās aktrise Kristīne Klētniece ar meitu un aktieris Rūdolfs Plēpis ar mazmeitu. Bērnu studijas „Pīks un Pīka” vadītāja Liene Žagare un mūziķis Māris Žagars.

Pl.17.00 Atvērto durvju diena. Bibliotēkas telpas pēc remonta

Izstādes „Viens vienīgs zemeņu lauks” dalībnieku satikšanās

VAKARA KINO

Plkst.21.00 Animācijas filmiņa „Kā lupatiņi mazgājās”

Plkst.21.30 Foto/video filmas par Pūri no bibliotēkas digitālā krājuma

 

Sestdiena – 29.jūnijs BĒRNUDĀRZA DIENA

Plkst.10.00 -14.00 Bērnu rīts „JAMPADRACIS ZEMENĒS”.

Kopā ar bērnudārza darbiniekiem varēsiet izkrāsot sejiņas, izmainīt frizūru, sapīt jaunākās modes bizes, dziedāt un skaitīt dzeju pie brīvā mikrofona, zīmēt uz asfalta, doties Abavas ielejas pļavā, lai salasītu puķes un sapītu skaistākos vainagus, vizināties ar bokartiem un mašīnītēm, cept cepumus, nogaršot zemeņu desertu, piedalīties jautrības stafetēs.... Jaukākos mirkļus ķers un foto sesijas iemūžinās mūsu fotogrāfs Uldis Randohs.

Plkst.18.00 Pasākums visiem bērnudārza darbiniekiem, bijušajiem audzēkņiem un draugiem – „SVĒTKU TORTĒ 45 SVECĪTES MIRDZ”. Atcerēsimies jaukākos mirkļus bērnudārza vēsturē, svinēsim svētkus.

Plkst.20.00 Zemeņu ielas zaļumballe kopā ar Gintu Birkenšteinu

 

Svētdiena – 30.jūnijs KOPĀ BŪŠANAS DIENA

Plkst.12.00 pulcēšanās pie bērnudārza stāvlaukuma

Plkst.12.30 gājiens uz kultūras namu

Plkst.13.30 XXV Dziesmu un XV Deju svētku karoga pacelšana 

Ziņu sagatavoja:
Bibliotēkas INIC vadītāja Valda Dzelzkalēja