Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tradīcija aizsākusies 1997. gadā. Šogad šīs nedēļas ietvaros jau sešpadsmito reizi interesanti un aizraujoši pasākumi notiek Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Īslandē, Dānijā, Fēru un Ālandes salās, kā arī Grenlandē. Pirms piecpadsmit gadiem arī Baltijas valstis iesaistījās Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas projektā

Ziemeļu bibliotēku nedēļai raksturīgais ir kāda noteikta lielā gada tēma un kāda noteikta literāra darba vai tā fragmenta lasīšana Rītausmas un Krēslas stundās.

 

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir "Daudzveidība Ziemeļvalstīs". 

 

Rīta stundā pirmdien, 12.novembrī pl.10.00 mazie lasītāji uzzinās par Kāpējpeļuka piedzīvojumiem Šurumburummežā. Šo grāmatu lasīs arī Pūres pamatskolas 1.-3.kl. skolēni otrdien, 13.novembrī, bet ceturtdien, 15.novembrī 6.un 7.klases skolēni iepazīsies ar zviedru rakstnieka U.Starka stāstu "Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es". 

Trešdien, 14.novembrī plkst.11.00 pieaugušajiem tiks lasīts norvēģu autores A.B.Ragde grāmatas "Berlīnes papeles" fragments. Kā arī parādītas video filmiņas par Norvēģijas dabu.

 

  

Foto skatīt šeit

Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas lasījumos piedalījušies 82 bērni un pieaugušie