Lasām grāmatiņu, skatāmies filmiņu un darbojamies

Lai jaunāko paaudzi rosinātu lasīt un klausīties pasakas, biedrības „Bērnibērniem” no Saldus 13 Latvijas pilsētās organizēja radošos pasaku vakarus. Bet no 12.- 18.martam valstī noritēja radošās darbības nedēļa. Tāpēc Viktorijas Andersones ierosinājumam arī pašiem darboties piekrita bibliotekāres un 13.martā Pūres bibliotēkā pulcējās bērni, kuri apgleznoja akmeņus. Paldies Ingrīdai Grantai par padomiem un ieteikumiem. Bērnu fantāzija atspoguļojās gan krāsojot ar otiņu, gan ar flaumasteru, kaut kas neparasts sanāca, kad karstus akmeņus apzīmēja ar krītiņiem. Paldies folkloras kopai „Pūriņš” un vadītājai Velgai Dekterei par dalību un garšīgo pašcepto kūku, jo no tās neatteicās neviens kārumnieks. Bija garda gan!

Foto skatīt šeit

Reizi mēnesī skolotāja Sandra Gumska bibliotēkā lasa pasaku. Izvēlamies tēmu un meklējam literatūru, filmiņas. Grāmatiņu „Pelēns Peksis negrib tīrīt zobus” papildināja filmiņa „Putniņš Tari” un dāvaniņa (zobu pastas paraudziņš). Februārī grāmata „Drosmīgā Martiņa: mācies pateikt „nē” svešiniekiem” un filmiņa „Džimbas drošības skoliņa” parādīja, ka nepazīstamiem nedrīkst doties līdzi, kaut viņi piedāvātu dažādus saldumus. Izdevniecības „Liels un mazs” un advokātu biroja „Borenius” dāvinājumus lasījām un skatījāmies martā. Pasaka par lupatiņiem, kas mainījās un mazgājās, tika gan izspēlēta, gan izdziedāta. Kā lupatiņi mazgājās/kā lupatiņi mainījās. Aprīlī par dažādiem pārvietošanās līdzekļiem lasījām un klausījāmies kā tie rūc grāmatā „Mašīnas”, spēlējām „Transporta loto” un skatījāmies filmiņu „Traktors Toms”. Arī pašiem vajadzēja darboties, jo lielākie bērni varēja pagatavot sacīkšu auto

http://www.google.lv/imgres?q=izkr%C4%81so+auto&hl=lv&biw=1366&bih=587&gbv=2&tbm=isch&tbnid=-NygyZh5WVuYNM:&imgrefurl=http://bernulapa.blogspot.com/2010/01/saciksu-masina.html&docid=WOxao0qO_6e2ZM&imgurl=http://thetoymaker.com/Toypages/46RaceCar/RaceCar.jpg&w=334&h=432&ei=N6CVT8PPB--Q4gSUoeXQDw&zoom=1&iact=rc&dur=325&sig=111512144421755515918&page=2&tbnh=126&tbnw=97&start=21&ndsp=29&ved=1t:429,r:2,s:21,i:116&tx=45&ty=71 , bet mazākie – izkrāsot vieglo automašīnu.

Aicinām vecākus bērniem lasīt priekšā pasakas, mudiniet bērnus atrauties no televīzijas vai datora un klausīties stāstus. Pasaka palīdz izzināt pasauli un sevi. Pasaku terapija ir vissenākais terapijas veids pasaulē, jo šos brīnumstāstus gadu simtiem stāstījušas mūsu vecmāmiņas un vecvecmāmiņas.

Lai mums kopā izdodas, vadītāja Valda Dzelzkalēja

Foto skatīt šeit