Visu otro jūnija nedēļu Pļaviņu novada bērnu bibliotēkā pulcējās lielāki un mazāki projekta „Bērnu žūrijas” eksperti uz ikgadējo vasaras nodarbību ciklu. Pašiem jaunākajiem no tiem skolas gaitas sāksies tikai rudenī, bet vecākie šogad beidza 7.klasi. Katra diena bija atšķirīga un īpaša.

 

Pirmdien bērni noklausījās šī gada grāmatu kolekcijas apskatu, spēlēja literāras spēles un sāka gatavot koncertu vecajiem ļaudīm pansionātā. Otrdien visi ar aizrautību izkopa savus talantus radošajā darbnīcā un spēlēja JIC Ideja jauniešu vadītās spēles, kā arī noklausījās skolotājas Birutas Osītes stāstījumu par Baltijas ceļu. Daži bērni atcerējās, ka arī viņu tuvinieki tajā piedalījušies un apņēmās viņus iztaujāt par piedzīvoto un pārdzīvoto. Trešdiena bija veselīga dzīvesveida diena. Pie mums viesojās EXPO Veselības izstāde īpaši bērniem ar 8 stendiem. To vadīja Baiba un Agris Bērziņi no Madonas, bet palīdzēja viņu bērni – 6-gadīgais Kristaps un 8-gadīgā Līna. Mūsu ekspertiem tika noteikts viņu ķermeņa masas indekss, dienā izdzeramā ūdens daudzums, mācīta relaksējoša masāža, skaitīts pulss pirms un pēc fiziskām aktivitātēm, dažam arī aprēķināts plaušu izelpas tilpums. Bērni ar aizrautību lika pareiza uztura piramīdu, spēlēja mēmo šovu par atpūtas tēmu, meklēja, kas apslēpts krāsainajās kastītēs un darīja citas tikpat aizraujošas lietas. Vēl šajā dienā visi interesenti tikās ar mūsu rakstnieci – novadnieci Aldonu Cinīti. Ceturtdien bija kārta sporta aktivitātēm. Trīs komandas ar aizrautību sacentās savā starpā. Var teikt, ka uzvarētāji tajās bija visi. Piektdiena bija īpaša gan ar bērnu sagatavoto koncertu, ko viņi sniedza veco ļaužu aprūpes centrā Pļaviņas tā iemītniekiem, gan ar jauku tikšanos. Pie mums viesojās rakstniece Vita Štelmahere un viņas vīrs Zintis, kurš darbojas ar jaunajiem talantiem interneta portālā www.vieglifantazet.lv. Tomēr visvislielākais prieks jaunajiem ekspertiem bija par viņu suni Rafi, kas ir arī vairāku rakstnieces grāmatu varonis. Tad bija klāt arī projekta noslēgums ar kopīgu kliņģeri un mazliet skumju šķiršanos.

Lai Jums jauka vasara, mīļie grāmatu eksperti! Darbosimies visi cītīgi mūsu kopīgajā projektā. Ir taču jauki vienreiz pavisam oficiāli novērtēt pieaugušo darbu – tās bērnu grāmatas, ko viņi Jums uzrakstījuši, vai ne? Lai visiem veicas un tiksimies mūsu kopīgajā ekskursijā!

Ziņu sagatavoja:
Antra Galiņa