Septembris Latvijā atnāk ar Dzejas dienām – Latvijas Rakstnieku savienības rīkotajiem dzejas svētkiem. Gadu gaitā tās kļuvušas par skaistu kultūras tradīciju, kas rosina interesi par dzeju un dod iespēju tikties ar autoriem.

Pļaviņu novada bibliotēka šogad ciemos aicina dzejnieci Anitu Skrjabi (1959.), pēc profesijas ekonomisti, no Madonas novada Barkavas pagasta. 2009.gada Dzejas dienu balvai tika izvirzīts viņas pēdējais dzejoļu krājums „Upes audeklā”, kurš ieguva portāla Delfi lasītāju simpātiju balvu.

Dzejniece uzskata, ka dzejā primārais ir doma; taču aiz katras uzrakstītās rindas ir jāstāv pārdzīvojumam. Viņas dzeja ir bagāta ar niansētiem dabas tēliem, kuri simboliski ataino cilvēka dzīves ceļu, meklējumus un atziņas. Anitai Skrjabe sevi sauc par dabas bērnu, kuram neizsīkstošs iedvesmas un atjaunotnes avots ir dabas pasaule.

Kopā ar dzejnieci viesosies arī Barkavas pagasta jaunrades studija „Pirmatne” ar muzikālu dzejas kompozīciju „Ar debesīm lai reizi izskaidrotos”, ko veidojusi režisore Zeltīte Veipa. Skanēs dzejnieces Anitas Skrjabes dzeja un mūziķa Kristapa Vēvera īpaši šim iestudējumam komponētā rokmūzika.

Dzejas dienas Pļaviņās svinēsim svētdien, 19.septembrī plkst.15.00, novada Kultūras centra Mazajā zālē.

Ziņu sagatavoja:
Ineta Grandāne
Pļaviņu novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre

Tagi: Dzejas dienas, Latviešu rakstnieki, dzejnieki, Anita Skrjabe