Nūvodvuiceiba Latgales skolās

 

2017.gada 2.maijā no plkst. 13:30 līdz 16:00 Pildas pagasta bibliotēkā un Pildas pamatskolā notika pasākums veltīts Latgales pirmā kongresa simtgadei.

Pildas pagasta bibliotēku apmeklēja Pildas pamatskolas divas sākumklašu grupas. Bibliotēkas vadītāja pastāstīja par pirmo Latgales kongresu, kurš notika 1917. gada 26.-27. aprīlī (pēc jaunā stila 9.-10. maijā) Rēzeknē, par kongresa sagatavošanas procesu un kongresā pieņemtajām rezolūcijām un to aktualitāti šodien. Skolēniem tika stāstīts arī par Latgales dižvīriem – Franci Trasunu un Franci Kempu, par jaunākajiem izdevumiem latgaliešu valodā "Gostūs pi Boņuka" un "Alise breinumu zemē".

Saruna ar pamatskolas vecāko klašu skolēniem notika Pildas pamatskolas telpās. Kopā ar skolēniem pārrunājām Latgales vēsturisko situāciju (drukas aizliegums Latgalē, latgaliešu valodas un literatūras pieejamība drukas aizlieguma laikā Latgalē u.c.) un pirmā Latgales latviešu kongresa būtiskākos jautājumus – kā un kāpēc tika nolemts rīkot šādu kongresu, kāpēc kā norises vieta tika izvēlēta Rēzekne, kongresā pieņemto rezolūciju būtība un sekas, Franča Trasuma un Franča Kempa lomas kongresa sagatavošanā un norisē un skatīta filma "Pyrmī osni - Gambits".

Tad skolēniem tika piedāvāts kopīgi atbildēt uz Latvijas sabiedrisko mēdiju portālā publicēta testa jautājumiem  http://www.lsm.lv/lv/raksts/speles/arpus-etera/lsm-tests.-latgales-kongresam-100-ko-tu-zini-par-so-vesturisko-notikumu.a233532/ . Jauki, ka uz visiem testa jautājumiem skolēni atbildēja pareizi.

Uz jautājumu – vai būtu interese par latgaliešu valodas mācīšanu skolā un vai viņi apmeklētu latgaliešu valodas stundas, bērni atbildēja ar “jā”, jo latviešu valodas un literatūras skolotāja ar viņiem dažreiz runā arī latgaliešu valodā.

Skolēnu grupām tika prezentētas jaunās grāmatas un diski, ko Pildas pamatskola saņēma kā dāvinājumu, piedaloties Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas rīkotajā pasākumā “Nūvodvuiceiba”.

           Paldies visiem skolēniem un skolotājiem līdzdarbošanos pasākumā. 

      Pildas pamatskolas skolēni apmeklē Pildas pagasta bibliotēku.


       26.04.2017. Pildas pagasta bibliotēku apmeklēja Pildas pamatskolas pagarinātās dienas grupas skolēni.

       Bibliotēkas apmeklējuma mērķis – iepazīstināt ar Pildas pagasta bibliotēku, tās grāmatu piedāvājumu atbilstoši skolēnu vecumam un mudināt skolēnus lasīt grāmatas.

       Bibliotēkas vadītāja skolēniem piedāvāja izvēlēties kādu no pirkstiņ lellēm un pastāstīt notikumu vai piedzīvojumu, kas, viņuprāt, varēja atgadīties ar skolēna rokās esošo pirkstiņ lelli.

       Bibliotēkas vadītāja pastāstīja skolēniem arī par bibliotēkas novadpētniecības darbu – kā un kādā veidā tiek meklēta un apstrādāta informācija par Pildas pagastu, tās ciemiem, iestādēm un uzņēmumiem un to vēsturi. Skolēniem bija ļoti interesanti apskatīt vecās fotogrāfijas (1972.-1975. g. tapušās) un salīdzināt ar mūsdienām.

 

Aprīlis – Bērnu grāmatu mēnesis

Dāvanas Zaķu mammai un Lapsu mammai

 

Aprīļa mēnesī Pildas pagasta bibliotēku apmeklēja Pildas pirmsskolas izglītības iestādes jauktā grupa un sagatavošanas grupa. Kopā ar grāmatu varoni Pekausi bērni lasīja, zīmēja un veidoja ilustrācijas Vladimira Sutejeva pasakai “Zem sēnītes” un Lilijas Berzinskas pasakai “Pasaka par Lapsu mammas dzimšanas dienu”. Sagatavošanas grupas bērni labprāt uzzīmēja savu dāvanu Lapsu mammai.

Vārdu loto "Dators. Internets. Drošība."

Tas ir pirmā aktivitāte drošāka interneta mēneša ietvaros. Piedalīties var gan bērni, gan pieaugušie, vecuma ierobežojumu nav. Visi nepieciešamie atribūti loto spēlēšanai ir jau sagatavoti un gaida savus atraktīvos spēlētājus – mazus un lielus, asprātīgus un zinošus.

Vārdu loto spēlēsim no 2.februāra līdz 7.februārim (noteikti bibliotēkas darba laikā!!) bibliotēkā.

Radošā darbnīca

2009. gada 22. novembra vakarā bibliotēkas telpās tika rikota Adventes vainagu darināšanas darbnīca. Iespēju padarboties darbnīcā izmantoja dažāda vecuma pagasta iedzīvotāji. Dažiem bija neliela pieredze vainagu darināšanā, daži savus adventes vainagus iegādājās tirdzniecības vietās. Sanākušie secināja, ka adventes vainagu nav tik vienkārši izveidot, kā tas šķiet pirmajā mirklī.

Darbnīcu vadīja Ludzas bērnu un jauniešu centra darbiniece Zoja Cvetkova. Meistare ļoti interesanti izstāstīja adventes vainaga rašanās vēsturi, dalījās savos noslēpumos par vainaga darināšanu, svecīšu izvēli un kopējo krāsas nozīmi, kas tiek piešķirta adventes vainagam.

Liels paldies Pildas Tautas nama vadītājai par radošās darbnīcas organizēšanu un meistares ielūgšanu.

 

Interesenti var apmeklēt bilžu galeriju - Ziemassvētku brīnums, un ieskatīties darbnīcas procesā.

Adrese

Liepu iela 3, Pilda, Pildas pag., Ludzas nov., LV-5733

Kontaktinformācija

Tālr.: 65728200 (Pagasta padomē)
E-pasts: pildabiblio@ludza.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:10:00-18:00
  • O:10:00-18:00
  • T:10:00-18:00
  • C:10:00-18:00
  • P:10:00-18:00
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv