Tuvojas jaunais mācību gads - 1.septembris svinīgā diena, svētku diena, novēlējumu diena...  kāds uz skolu dosies pirmo reizi, bet citi nevar vien sagaidīt tikšanos ar draugiem. Skola, protams, ir jāmācās, tomēr tur netrūkst arī jautru brīžu, netrūkst ne piedzīvojumu, ne pārdzīvojumu. Piemēram, citiem skolas sākums vienmēr ir svētki, jo viņi beidzot atkal var satikt klasesbiedrus un izklačoties, kā kuram gājis brīvlaikā, kādām nav padevusies matemātika, tāpēc jūtas uztraukusies, ko par viņu padomās citi, dažs apzinās, ka tas, ko viņš apgūst, nodrerēs turpmakājā dzīvē un karjerā un tml.

Netrukst arī patīkamu nodarbošanos ārpus skolas. Nu, piemēram, ekskursija uz bibliotēku vismazakājiem bērniem,  kur bibliotekāre saviem maziem klausītājiem lasa priekšā kādu interesantu, skaisti noformētu, bildēm pilnu grāmatiņu, kur bibliotēkārei ir daudz iespēju un ideju nodarbīnāt bērnu gan radoši, gan praktiski.

Arī mēs gaidām un gatavojamies šāi dienai un Pededzes bibliotēkā varēs apskatīt literatūras izstādi "Rudens ir sācies... Dzīve uz priekšu strauji rit". Lai arī kādas pārmaiņas sagaidītu skolas, bibliotēkas vadītāja novēl - VEIKSMĪGU UN PRIECĪGU JAUNO SKOLAS GADU!