Aleksandrs Makkols Smits (Alexander McCall Smith, dz. 1948) ir viens no iemīļotākajiem un populārākajiem skotu rakstniekiem. Makkola Smita šarmantais rakstīšanas stils ir iekarojis lasītāju sirdis visā pasaulē. Viņa darbi ir tulkoti vairāk nekā četrdesmit valodās un tiek lasīti gandrīz ar reliģisku apsēstību.

Grāmatu Skotlendstrīta Nr. 44 autors rakstījis 110 turpinājumos avīzei The Scotsman. Katra no grāmatas nodaļām saista ar spraigu sižetu un, lai uzturētu lasītāju interesi, beidzas ar daudzsološu intrigu.

Pēc skolas beigšanas Pata nolemj dzīvot patstāvīgi. Viņa noīrē istabu bohēmiskajā Edinburgas daļā – Skotlendstrītas 44. namā un sāk strādāt gleznu galerijā. Meitene nav pārliecināta, vai spēs saprasties ar jaunā dzīvokļa biedru Brūsu – izskatīgu un sevī iemīlējušos puisi, tomēr gluži nemanot viņu jau ir pārņēmušas mulsinošas jūtas… Savukārt Metjū, bagātajam puisim no gleznu galerijas, patīk Pata.

Kaimiņu attiecības ne vienmēr ir vienkāršas. Kam gan varētu patikt Airīna – uzstājīga māte, kura no sava piecgadīgā dēla Bērtija vēlas izveidot ģēniju. Patas un viņas draugu dzīvē aktīvi piedalās arī visu zinošā un visu redzošā kaimiņiene Dominika − īsta Edinburgas lēdija, kura uzskata sevi par piederīgu pasaules intelektuālajai daļai.
_ _ _

Sīkāka informācija par grāmatu elektroniskajā katalogā


_ _ _

Grāmatas apraksts no www.jaunasgramatas.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Aleksandrs Makkols Smits