Aleksandrs Makkols Smits (Alexander McCall Smith, dz. 1948) ir viens no populārākajiem skotu rakstniekiem. Viņš ir bijis pasniedzējs vairākās Lielbritānijas un citu valstu universitātēs medicīnas likumdošanas jomā un ir deviņu Eiropas un Ziemeļamerikas universitāšu goda doktors. Latviešu lasītāji jau iepazinuši Makkola Smita darbus no grāmatu sērijām Dāmu detektīvaģentūra Nr. 1 un Svētdienas filozofu klubs. Grāmata Espreso stāsti ir publicēta turpinājumos avīzei The Scotsman, tādēļ nodaļas ir īsas un katra beidzas ar kādu samezglojumu, neļaujot lasītājam grāmatu nolikt malā.

Espreso stāstos Aleksandrs Makkols Smits atgriežas pie Skotlendstrītas 44. nama iemītniekiem ar jauniem izaicinājumiem katram no viņiem.

Brūss, tik neiespējami godkārīgais nekustamo īpašumu vērtētājs, ir gatavs uzsākt karjeru vīna tirdzniecībā.

 

Pacietīgā Pata, meklējot patiesu mīlestību, ar prasmīgās savedējas Domenikas palīdzību attopas ielūgta uz nūdistu pikniku.

Apdāvinātais sešgadnieks Bērtijs Poloks vēlas sev parasta zēna dzīvi ar regbiju un makšķerēšanu, nevis jogu un rozā krāsas kombinezonu, un nolemj sacelties pret savu komandēt mīlošo māti Airīnu un psihoterapeitu Dr. Feirbernu. Tomēr, kad Bērtija sen ilgotais brauciens uz Glāzgovu kopā ar nemākulīgo tēvu Stjuartu noslēdzas ar Bērtija uzvaru kāršu spēlē pret Glāzgovas leģendāro Trekno O’Konoru − vietējo autoritāti zināmās aprindās − izskatās, ka nenāktu par ļaunu, ja Bērtijs būtu uzmanīgāks, kaut ko vēloties.

Šķiet, arī Airīna Poloka un Dr. Feirberns ir iesaistījušies cīņā ar saviem tumšajiem noslēpumiem un neapzinātajām vēlmēm.

_ _ _

Sīkāka informācija par grāmatu elektroniskajā katalogā

_ _ _

Grāmatas apraksts no www.jaunasgramatas.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Aleksandrs Makkols Smits