Visaptverošs un fascinējošs stāsts par Boba Dilana dzīvi – tas uzskatāms par pilnīgu šīs Amerikas mūzikas leģendas biogrāfiju.

Kopš debijas folkmūzikas atdzimšanas laikā 20. gadsimta 60. gados ar tādām dziesmām kā „Blowin’ in the wind” Bobs Dilans atzīts par izcilu dziesmu autoru un izpildītāju, kura radītās melodijas un dziesmu teksti precīzi izsaka laikmeta garu un uzrunā cilvēku iztēli.

Bobs Dilans ir ne tikai lielisks mūziķis, bet arī noslēpumaina personība, kura dzīvi klāj slepenības plīvurs – no motocikla avārijas 1966. gadā līdz jautājumam par to, cik reižu viņš bijis precējies. Grāmatas autors Hovards Sounss kliedē mītus un baumas un piedāvā jaunu skatījumu uz Boba Dilana dzīvi – uz viņa veikumu mūzikā, mīlas līkločiem un biznesa afērām –, radot pirmo precīzo šīs izvairīgās un mainīgās zvaigznes portretu, kas apburs ikvienu lasītāju.

„Izcilā pēdējās piecdesmitgades dziesminieka portrets, kas atklāj viņa pretrunīgā rakstura šķautnes un vājības, ļaujot labāk izprast arī dziesmas.

Kaut gan grāmatas autors pats ar Bobu Dilanu nav ticies, tā sniedz, iespējams, pat vēl detalizētāku ieskatu galvenā varoņa dzīvē, nekā viņš pats vēlētos atklāties, ja visas atmiņas stāstītu pats un vēl mēģinātu „filtrēt” to, ko stāsta neskaitāmi šīs grāmatas tapšanas gaitā intervētie Dilana pazinēji – draugi, radinieki un sadarbības partneri, daudziem no kuriem viņu viedoklis gadu desmitiem nav ticis prasīts. Grāmata aptver Dilana dzīves posmu no agras bērnības un pirmajiem soļiem mūzikā, kas sākotnēji tika vērtēti ar neizpratni, līdz pēdējiem gadiem, kad viņš jau sen ieguvis prominentas zvaigznes un leģendas statusu.” (Uldis Rudaks, mūzikas žurnālists)

Šī ir lieliska grāmata par Bobu Dilanu. Tā pavisam noteikti palīdzēs labāk izprast šo cilvēku un viņa mūziku, kā arī iemeslus, kāpēc viņš kļuvis leģendārs. Nezinātājiem un skeptiķiem biogrāfija piedāvā nevainojamu un konceptuālu Dilana dzīves un karjeras apskatu, savukārt dilanofili, izlasījuši šo grāmatu, uzzinās arī daudz jauna, vērtīga un patiesa. (Ross Fortūns, Time Out)

Grāmata piedāvā visaptverošu mūziķa biogrāfiju. Iespējams, tas ir vislabākais Dilana psiholoģiskais portrets, ko kāds vispār varētu radīt. (Riks Šefčiks, St Paul Pioneer Press)

Sounss visu izklāsta detalizēti un pamatīgi, tekstā viscaur jaušama viņa neuzbāzīgā klātbūtne. (Tomass Goldsmits, The [Nashville] Tennessean)

Bobs Dilans allaž apgalvojis, ka viņa dzīvi sedz noslēpumainības plīvurs, bet Hovarda Sounsa uzrakstītā Dilana biogrāfija Uz autostrādes visu līdz šim nezināmo atklāj tik skaidri, ka lasītājam kļūst saprotama un tuva mūziķa daiļrade, viņa sāpes un prieks. (Bārnijs Hoskinss, Independent on Sunday)

Līdztekus daudzām interesantām detaļām, kas skar mūzikas dzīvi pagājušajā gadsimtā, Sounsam piemīt vēsturnieka talants spilgti atklāt laikmeta garu. (Grejs Govrijs, The Spectator)

Galvenais varonis Bobs Dilans šajā grāmatā nāk mums pretī kā dzīvs. Un tas ir tādēļ, ka Hovards Sounss lasītājam ne tikai piedāvā daudz jaunas informācijas par šo leģendāro personību, bet arī dzīvo līdzi viņa emociju pasaulei. (Perijs Meisels, New York Times Book Review)

_ _ _

Sīkāka informācija par grāmatu elektroniskajā katalogā

_ _ _

Grāmatas apraksts no www.jaunasgramatas.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Hovards Sounss