Devīto reizi Latvijā un Olaines Bibliotēkā norisinājās Digitālajai nedēļai* (iepriekš – E-prasmju nedēļai) veltīti pasākumi un aktivitātes. Ikviens bibliotēkas apmeklētājs klātienē un attālināti varēja uzzināt vairāk par Olaines Bibliotēkas pakalpojumiem, kas saistīti ar digitālo vidi, klātienē – iesaistīties diskusijās, apskatīt tematisko izstādi.

Digitālās nedēļas laikā klātienē Olaines Bibliotēkā un attālināti (Bibliotēkas Facebook lapā)  bija iespēja uzzināt par Bibliotēkas pakalpojumiem, kas pieejami ar interneta starpniecību. Piemēram, abonētajām datubāzēm un tiešsaistē pieejamajiem resursiem, Bibliotēkas elektroniskā kataloga iespējām.

 

Piektdienā, 23.martā klātienē Olaines Bibliotēkā (Zemgales ielā 24) pulcējās interesenti, lai kopīgi skatītos pētījuma, kas atklāj bērnu un jauniešu uzvedību digitālajā vidē, rezultātu prezentācijas un ekspertu viedokļu tiešraidi "Digitālā realitāte – tieši tāda, kāda tā ir". Pētījuma rezultāti radīja interesi klātesošajos un jautājumus par atsevišķu jauniešu vidū populārāko mobilo aplikāciju (Instagram, Snapchat, WhatsApp u.c.) iespējām, drošību. Tomēr populārākā aktivitāte, kas paralēli norisinājās gan virtuāli, gan klātienē Bibliotēkas telpās, bija Pasaules dzejas dienai (21.marts) veltītā radošā akcija "Dzejojam dzeju".

Tāpat bija apskatāma tematiskā izstāde "Digitālā Latvija" par interneta vietnes Latvija.lv piedāvātajām iespējām un priekšrocībām saziņā ar valsts pārvaldi, valsts un pašvaldības institūciju pakalpojumu saņemšanu tiešsaistē.

 

Pasākumu "Padomā, pirms publicē!" uzmanības centrā Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā (Kūdras ielā 16) bija laiks digitālajā vidē – kur un kā tas tiek pavadīts, kā jārīkojas, lai rūpētos par datu drošību u.c. saistītiem jautājumiem. Bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 16 gadiem iesaistījās aptaujā "Ko Tev vislabāk patīk darīt digitālajā vidē?", fiksējot savas atbildes lielformāta atbilžu plakātā. Apkopojot rezultātus, Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas jaunieši visbiežāk informācijas ieguvei un izklaidei izmanto vietni YouTube.

 

Digitālās nedēļas 2018 ietvaros ikvienam Olaines Bibliotēkā reģistrētam lietotājam (gan Zemgales ielā 24, gan Kūdras ielā 16) bija iespēja saņemt attālinātās pieejas autorizācijas datus vietnes Letonika.lv izmantošanai sev ērtākā laikā un vietā, piemēram, no mājām, esot ceļā. Tāpat arī Olaines Bibliotēkas elektroniskā kataloga autorizācijas datus – lietotājvārdu un paroli. Tādējādi iegūstot priekšrocības, ko sniedz internets – digitālā vide.

Par iespēju iegūt Bibliotēkas elektroniskā kataloga un/vai vietnes Letonika.lv piekļuves autorizācijas datus interesēties klātienē Olaines Bibliotēkā.

 

Ieskats Digitālās nedēļas aktivitātēs apskatāms galerijā.

Ziņu sagatavoja:

Olaines Bibliotēka

Tagi: Olaine, e-prasmes, Latvija.lv, Digitālās prasmes, Digitālā nedēļa