Drošāka interneta diena 2018 Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā (Kūdras ielā 16) tika atzīmēta 6.februārī ar dažādām aktivitātēm 6.-12.klašu skolēniem. Visas dienas garumā uzmanība tika pievērsta jautājumiem par drošību internetā, sociālajiem tīkliem un kā sevi pasargāt, jo drošāks internets sākas ar katru pašu.

Latvijā Drošāka interneta dienu organizē Drošāka interneta centrs. Šīgada tēma bija "Drošāks internets sākas ar Tevi".

 

Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā ikviens apmeklētājs tika aicināts iesaistīties, pārbaudot savas zināšanas par jautājumiem, kas saistīti ar drošību internetā pildot testu "Kāds tu esi Internetā?" tiešsaistē. Un meklējot atbildes uz jautājumiem, ko publicēt un ko nepublicēt sociālajos tīklos. Bija iespēja iesaistīties informatīvās sarunās, uzdodot sev interesējošos jautājumus, kas saistīti ar drošību internetā, informācijas kritisku izvērtēšanu, datu konfidencialitāti un kā izturēties ar cieņu citam pret citu virtuālajā vidē. Kopīgi tika veidots plakāts, apkopojot jauniešu domas par to, kas ir drošs internets.

 

 

Aktīvi līdzdarbojās 11 bērni un jaunieši, izsakot savas domas, meklējot atbildes un diskutējot.

 

Plašāka informācija par drošību internetā; publiski pieejami informatīvi un metodiski materiāli tiešsaistē mājaslapā Drošs internets.

Ziņu sagatavoja:

Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa

Tagi: pasākums, Olaine, Drošāka interneta diena, Drošs internets sākas ar Tevi