"Latvijas tautsaimniecības vēsture" ir izdevniecības "Jumava" projekts, kura galvenais mērķis ir izdot daudzpusīgu, izvērstu pētījumu par Latvijas ekonomiku pēdējos 150 gados. Šo grāmatu ilgtermiņā varēs izmantot kā izglītojošu un ekonomikas vēsturi dokumentējošu materiālu gan studenti, gan tautsaimnieki, gan arī vēsturnieki un ekonomisti. Grāmatu paredzēts izdot 2017. gada 18. maijā kā veltījumu Latvijas simtgadei."

 

Latvijas tautsaimniecības vēsture" ir pirmais izvērstais šāda veida darbs kopš Arnolda Aizsilnieka 1968. gadā publicētās grāmatas "Latvijas saimniecības vēsture 1914-1945". Detalizētāk būs apskatīti strauju un būtisku ekonomisko pārmaiņu posmi Latvijas vēsturē: 20. gadsimta četrdesmitie gadi, astoņdesmito gadu beigas un deviņdesmito gadu sākums un 21. gadsimta pirmās desmitgades ekonomikas "pārkaršana" un krīze. Liela uzmanība grāmatā tiks veltīta Latvijas sociālekonomiskajai vēsturei laikā pēc neatkarības atgūšanas ― līdz šim maz pētītam laika posmam.


Ir iecerēts izdot arī grāmatas "Latvijas tautsaimniecības vēsture" elektronisko versiju, kurā plānots ietvert paplašinātas autoru un pieaicināto ekspertu nodaļu un komentāru versijas.


Grāmatas sastādītājs un viens no autoriem ir Dr. hist. Gatis Krūmiņš, un tās tapšanā piedalās liels autoru kolektīvs: Dr. oec. Uldis Osis, Dr. oec. Ojārs Kehris, Dr. oec. Pauls Viesturs Karnups, Dr. hist. Ēriks Jēkabsons, Dr. hist. Edvīns Evarts, politiķis Edmunds Krastiņš, Dr. hist. Jānis Šiliņš, ekonomists Roberts Remess, Latvijas vēstniece Zviedrijā Maija Manika un Valsts reģionālās attīstības aģentūras sekretariāta vadītājs Tālis Linkaits. Projektam piesaistīta arī ekspertu grupa, lai pētījumu padarītu pēc iespējas objektīvāku un daudzpusīgu.

Tagi: jaunās grāmatas, Ekonomika, Olaine, Latvija, Tautsaimniecība