Lai kopīgi pārskatītu spilgtākos aizejošā gada notikumus bibliotēkas dzīvē, runātu par grāmatām, apdāvinātu viens otru ar labiem vārdiem un Jaunā gada vēlējumiem, 2015.gada 30.decembrī, pasākumā „Tāds košums ziemas baltumā”, Olaines Bibliotēkas apmeklētāji tikās ar bibliotēkas darbiniekiem. Neizpalika arī ziemas vakaru īsināšanas aktivitātes.

 

Īsi pirms gadu mijas, sniegotā pēcpusdienā, Olaines Bibliotēka aicināja tās apmeklētājus un lasītājus kopīgi rast prieku, atskatoties uz aizejošā gada spilgtākajiem notikumiem, kas iekrāsojuši 2015.gadu dažādās krāsās gan bibliotēku, gan grāmatu pasaulē. Ievadvārdu vietā šoreiz bija stāsts par krāsainām prieka bumbiņām, kuras ir ikvienam, tomēr šo bumbiņu krāsu un prieku spilgtāku, košāku un priecīgāku dara dalīšanās ar tām. Jo vairāk kāds dalās ar prieku, jo pozitīvāka un prieka pārpilnāka ir šī cilvēka ikdiena.

 

Lai dalītos ar 2015.gada krāsainajiem mirkļiem, pasākuma apmeklētāji varēja noskatīties bibliotēkas darbinieku sagatavoto prezentāciju, pēc kuras vērīgākie varēja veiksmīgi piedalīties viktorīnā. Jautājumi ietvēra gan lasītāko detektīvromānu (Šarlote Linka „Lapsas ielejā”), „Lielās lasītāju balvas 2015” pasniegšanas ceremonijas norises vietu (Jaunolaine), Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2015 moto („Draudzība Ziemeļos”), gan Raiņa un Aspazijas 150.gadu jubilejai veltītos pasākumus Olaines Bibliotēkā.

 

Turpinājumā sekoja apdāvināšanās aktivitātes – vārdu spēles, kuru laikā ikviens apmeklētājs varēja dāvināt un saņemt visdažādākās, turpat uz vietas izdomātas dāvanas. Piemēram, saulainu un jautru prieku, kuru iesaka lietot lietū, bet atturēties no tā izmantošanas alkohola reibumā vai skaistu un labu grāmatu, kuru jāapēd vakariņās līdz plkst. 18:00, tikai ne nelabvēlīgos apstākļos.

 

Pirms kopīgi sagādātā svētku cienasta baudīšanas un laba vēlējumu teikšanas, tika uzdotas un minētas latviešu tautas mīklas. Par ātrāko un precīzāko atminējumu varēja iegūt saldu balviņu. Uzmini nu, kas tas ir – nav tauriņš, bet lido; līdzīgs zvaigznei, bet nav zvaigzne? (Sniegs) Kas aug bez sēklas? (Leduspuķe) Kas ir tas, kas tevi aizved uz visām pasaules malām, lai gan pats no vietas nekusti? (Domas)

 

Olaines Bibliotēka apmeklētājiem, lasītājiem un sadarbības partneriem izsaka pateicību par ieinteresētību, atbalstu un sadarbību ikdienā un svētkos. Paldies par krāsainiem notikumiem, radošām aktivitātēm un līdzdalību bibliotēkas dzīvē!

 

Lai veselības un dzīvesprieka piepildīts 2016.gads! Lai Jaunais gads ir jauns ar prieka mirkļiem, grāmatām un sapņu piepildījumu! Lai lasīšana iedvesmo!

 

Stāstu „Krāsainās prieka bumbiņas” var izlasīt šeit.

Pasākuma galerija apskatāma šeit.

Ziņu sagatavoja:

Olaines Bibliotēka

Tagi: Pasākums, Bibliotēkas un grāmatu draugu tikšanās, Tāds košums ziemas baltumā, Krāsainās prieka bubmbiņas