Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā 5.februārī notika 2014.gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas ekspertu noslēguma pasākums „Lasītprieks nav zudis!”. Pasākumā piedalījās 32 žūrijas eksperti un citi bibliotēkas apmeklētāji.

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu kopš 2001.gada tiek īstenots lasīšanas veicināšanas projekts Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija. Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa šajā projektā piedalījās jau 13.gadu, piedāvājot lasītājiem kļūt par žūrijas ekspertiem. Šo iespēju izmantoja 45 bibliotēkas lietotāji - žūrijas eksperti, tajā skaitā astoņi vecāku žūrijas eksperti.

 

Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas ekspertu vērtējumā 2014.gadā pirmās vietas ieguva:

1.-2.klašu grupā - Māra Cielēna „Mazais mākoņzaurs”

3.-4.klašu grupā - Eduards Uspenskis „Tēvocis Fjodors, suns un kaķis”

5.-7.klašu grupā - Maritana Dimsone „Rozā kvarca brālība”

8.-12.klašu grupā - Rensoms Rigss „Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem”

Vecāku žūrijā - Māra Zālīte „Pieci pirksti”

 

Visčaklākie lasītāji jau otro gadu bija 8.-12.klašu grupā - 18 eksperti. Lielu paldies ekspertiem par ieguldīto darbu teica Olaines Bibliotēkas vadītāja, pasniedzot katram pārsteiguma dāvanu - diplomu un sporta maisiņu ar atstarotājiem, kurā ērti nēsāt grāmatas. Īpašs paldies tika teikts ilggadīgajiem Bērnu un jauniešu žūrijas ekspertiem: Olaines 1.vidusskolas 12.klašu skolniecēm Veronikai Šteņai un Kitijai Baufalei, kuras lasīšanas veicināšanas projektā piedalījās jau 11.gadu, bibliotēkas lasītāji Matīss Mūrnieks un Miks Mūrnieks un Olaines 1.vidusskolas 9.klases skolniece Margarita Šteņa bija jau žūrijas eksperti jau devīto gadu pēc kārtas.

 

Uzrunu un apsveikumu noslēgumu daļā sanākušos priecēja īsa ludziņa – fragments par apslēpto mantu no Eduarda Uspenska grāmatas „Tēvocis Fjodors, suns un kaķis”. To bija sagatavojuši žūrijas eksperti kopā ar bibliotēkas darbiniekiem, tādējādi radot lielāku interesi par izlasīto. Sarunas un dalīšanās iespaidos par uzvarējušajām grāmatām un lasīšanas pieredzi turpinājās neformālā gaisotnē baudot sarūpēto svētku kliņģeri.

 

Kā ik gadu, arī šogad Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā apskatāma žūrijas ekspertu zīmējumu izstāde. Interesenti aicināti aplūkot izliktos darbus līdz 2015.gada 29.maijam.

 

Paldies visiem žūrijas ekspertiem! Uz tikšanos nākamajā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā!

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Vairāk informācijas par Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju: šeit

Ziņu sagatavoja:

Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa

Tagi: Pasākums, Olaine, Bērnu un jauniešu žūrija, Vecāku žūrija