Olaines Bibliotēka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā piedāvāja tās apmeklētājiem iepazīt Ziemeļvalstu literatūru grāmatu izstādēs un piedalīties kopīgā rīta lasījumā 11.novembrī “Kā trolli piemin, tā trollis klāt…” (Kūdras ielā 16) un 12.novembra pēcpusdienā Krēslas stundas lasījumā “Vai ticam brīnumiem?” (Zemgales ielā 24).

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā (10.-16.novembris), kas Latvijā norisinājās 17.reizi, Olaines Bibliotēka sniedza iespēju gan lielākiem, gan mazākiem lasītājiem ieskatīties Ziemeļvalstu literatūrā caur šī gada tēmu "Troļļi Ziemeļos", rosinot apmeklētāju iztēli un zinātkāri par Ziemeļvalstu mitoloģiju un tās teiksmainajām būtnēm.

 

Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā (Kūdras ielā 16) 11.novembrī pulcējās Olaines 1.vidusskolas 3.c klases skolēni, lai Rīta stundas lasījumā "Kā trolli piemin, tā trollis klāt…" kopīgi lasītu Somijas zviedru rakstnieces Tūves Jānsones, kura šogad atzīmētu savu 100 gadu jubileju, grāmatu "Burvja cepure”. Pēc pirmās nodaļas izlasīšanās skolēni labprāt dalījās savās domās par izlasīto, izsakot vēlmi turpināt lasīt un uzzināt, kādi piedzīvojumi sekos! Jāpiemin, ka visas nedēļas garumā bērnu literatūras nodaļā aplūkojamā grāmatu izstādē “Troļļi Ziemeļos” klātesošs bija arī trollītis no Norvēģijas – šī gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas talismans.

 

Ar īsu ieskatu Ziemeļvalstu mitoloģijā no pasaules radīšanas, tajā sastopamajām mītiskajām būtnēm, sevišķu uzmanību pievēršot troļļiem un to daudzveidībai gan izskata, gan rakstura ziņā, līdz troļļiem mūsdienu literatūrā 12.novembrī sākās tematiski literārā pēcpusdiena Olaines bibliotēkā (Zemgales ielā 24) “Vai ticam brīnumiem?”. Turpinājumā sekoja neiztrūkstoša Krēslas stundas pasākuma sastāvdaļa - kopīgs lasījums. Šoreiz - zviedru rakstnieka Stēfana Spjuta romāna “Stallo” fragments, kuru lasot pasākuma dalībnieki atklāja sevī izteiksmīgu priekšā lasīšanas prasmi. Noslēgumā, pie tējas tases apspriežot mītisko būtņu sastapšanas iespējas mūsdienās, jaunākās Ziemeļvalstu autoru grāmatas un to tematiku, troļļu zemju - Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas - apceļošanu u.c. jautājumus, sanākušos uzrunāja arī kāds uzmanīgs klausītājs, kurš bija sagatavojis īsu stāstījumu par Skandināvu mitoloģijas augstākā dieva Odina astoņkājaino zirgu Sleipniru un Ragnaroku - pēdējo kauju un pasaules bojāeju. Tādējādi ļaujot paplašināt iztēles robežas un uzzināt nezināmo. Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai noslēdzoties, Olaines bibliotēkā tā vēl nebeidzas, jo līdz 22.novembrim apskatāma plaša iespieddarbu izstāde “Maģiskā Ziemeļzeme”.

 

Foto no pasākuma galerijā.


Foto pilnā izmērā (zip arhīvā) var lejupielādēt šeit.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Olaine, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, Krēslas stunda, troļļi, Maģiskā Ziemeļzeme