Olaines Bibliotēka vēlā rudens pēcpusdienā - krēslas stundā - 12.novembrī plkst. 17.30 aicina atgriezties pie tradīcijām - siltu sajūtu rosinātājām - tematiski literārā pasākumā “Vai ticam brīnumiem?”. Novembris ir laiks, kad īpaši tīkami ir aizdegt sveces, pagatavot karstu tējas tasi, aicināt ciemos draugus un paziņas, radīt iemeslu priekam!

Bibliotēku pasaulē novembra mēnesī tradicionāli ik gadu norisinās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa (10.-16.novembris). Ziemeļvalstīs projekts norit jau 18.reizi, bet Latvijā - 17. Šī gada tēma ir “Troļļi ziemeļos", kas paver plašas iespējas fantāzijas lidojumam, iztēlē skatot teiksmainu būtņu veidolus - rūķīšus, elfus, fejas, troļļus.


Troļļi un citas maģiskas būtnes ziemeļvalstu literatūrā iemiesotas jau izsenis - nostāstos, teikās un pasakās, fantāzijas un fantastikas grāmatās. Daudzi visā pasaulē iemīļoti personāži radīti bērnu auditorijai: trollīši mumini somu rakstnieces Tūves Jānsones grāmatās, rūķīši un fejas dāņu stāstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakās un zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas stāstos, troļļi un zemes gari sastopami norvēģu dramaturga Henrika Ibsena lugā “Pērs Gints”. Tomēr ikvienā cilvēkā, sākotnēji pakavējoties bērnībā, pastāv vēlme noticēt un iejusties. Arī pieaugušo auditorijai paredzētās ziemeļvalstu rakstnieku grāmatas mūsdienās tiek tulkotas latviešu valodā. Lasītājiem pieejami dažādu žanru daiļliteratūras izdevumi, kā detektīvromāni, tā humoristiski stāsti un romāni.


Olaines Bibliotēka ikvienu aicina uz tematiski literāru pēcpusdienu “Vai ticam brīnumiem?” 12.novembrī plkst.17.30. Pasākuma ietvaros pie siltas tējas tases iepazīsim ziemeļvalstu mitoloģiju stāstījumā par mītiskām būtnēm, kopīgi lasīsim zviedru rakstnieka Stēfana Spjuta romāna “Stallo” fragmentu un radīsim atbildes uz jautājumiem: vai, jūsuprāt, pastāv iespēja, ka savulaik tiešām pasauli apdzīvojušas mītiskas būtnes? Vai šādi tēli literatūrā ir vajadzīgi; vai tie nes prieku, dāvā cerību; vai mēs jūtamies labāk, uzzinot, ka brīnumi var notikt. Visbeidzot - vai ticam brīnumiem? Vai jūs zināt, kas jauns pēdējo mēnešu laikā Latvijā iznācis no ziemeļvalstu autoru darbiem? Kuras no izlasītajām grāmatām jums visvairāk patikušas? Noslēgumā apmeklētājiem piedāvāsim pierakstīties uz jaunākajām grāmatām. Atnāciet! Būs aizraujoši un sirsnīgi!


No 1. līdz 22.novembrim Olaines Bibliotēkā būs apskatāma plaša materiālu izstāde “Maģiskā Ziemeļzeme”.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Pasākumi, Olaine, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, Maģiskā Ziemeļzeme