Maijā, kad pavasara darbi un ziedēšanas reibums sākas, savu 100-to dzimšanas dienu atzīmētu latviešu trimdas rakstnieks un dzejnieks Jānis Klīdzējs (1914-2000).

Pieminot viņa bagāto un darbīgo mūžu, kas aizsākās Sakstagala pagastā Latvijā un noslēdzās Napas saules ielejā ASV, visi interesenti aicināti piedalīties rakstniekam veltītā literārā pēcpusdienā š.g. 22.maijā plkst. 15:00 Olaines Bibliotēkas Lasītavā.

Pasākuma laikā savos iespaidos un zināšanās par rakstnieka personību, publikācijām un grāmatām dalīsies Klīdzēja daiļrades entuziaste Rūta Beimane.

Rakstnieks mantojumā atstājis romānus, stāstus, esejas, noveles, dzejoļus un prātulas 24 grāmatu lappusēs, ļaujot ikvienam izjust dzīvošanas smeldzi un skaistumu, un „brīnīties par visu to, ko neviens vēl nav paspējis saprast”.

Olaines Bibliotēkas Lasītavā līdz 31.maijam apskatāma un izpētāma rakstniekam veltīta izstāde „..septiņu pēdu lokā ap katru no mums”, kurā aplūkojamas publikācijas un materiāli par Jāni Klīdzēju, viņa darbi un to recenzijas, materiāli par viņa dzīvesbiedri gleznotāju Emīliju Klīdzēju no Rūtas Beimanes personīgā arhīva, tostarp reti materiāli un manuskripti.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Pasākums, Olaine, Jānis Klīdzējs