Olaines Bibliotēkas jauniegūto grāmatu ieteikumi 2014.gada maijā.

Beiju, Bredlijs. Stila akadēmija
Grāmatas apraksts: Grāmatas autors Bredlijs Beiju ir titulēts Holivudas modes dizaineris. Autors atklāj, kā ģērbties, lai jebkura vecuma, formas, garuma un svara sieviete izskatītos neatvairāmi.

Deilija, Debra. Vingrojumi veselības uzlabošanai
Grāmatas apraksts: Šajā grāmatā aprakstītas vairāk nekā 50 biežāk sastopamās veselības problēmas un paskaidrots, kā noteikti vingrojumi var palīdzēt samazināt dažādu slimību simptomus un novērst to attīstību. Grāmatā skaidrots, kāpēc fiziskās aktivitātes uzlabo veselību dažādu slimību gadījumā, kādi vingrojumi ir vispiemērotākie noteiktām problēmām un cik daudz laika ieteicams veltīt fiziskajām aktivitātēm, lai ne tikai cīnītos ar veselības kaitēm, bet arī preventīvi uzlabotu savu veselību un nodrošinātu kvalitatīvu ikdienas dzīvi.

Džonsons, Adams. Bāreņu pavēlnieka dēls
Grāmatas apraksts: Bāreņu pavēlnieka dēls ir aizraujošs literārais atklājums. Episks vēstījums par jauna vīrieša ceļojumu cauri ledusaukstiem ūdeņiem, tumšiem tuneļiem un spokainiem spiegu kambariem visnoslēpumainākajā diktatūrā pasaulē – Ziemeļkorejā. Par gada grāmatu šo romānu atzinuši vairāki pasaules mediji.

Līdaka, Ingmārs. Zoodārzs manā pagalmā
Grāmatas apraksts: Labākajās Džeralda Darela un Kārļa Griguļa tradīcijās autors savij stāstījumu par dzīvniekiem gan ar kurioziem atgadījumiem no paša un tuvinieku dzīves, gan ar vērtīgu informatīvu bagāžu. Grāmatu ilustrē bagātīgs krāsainu fotoattēlu klāsts, kas palīdzēs atpazīt dažādo stāstu varoņus.

Linka, Šarlote. Mantinieki
Grāmatas apraksts: Noslēdzošā grāmata triloģijā par Austrumprūsijas ģimenes likteni vēstures griežos. Kritiķi un lasītāji vienbalsīgi apgalvo, ka šī triloģija ir pats labākais rakstnieces darbs.

Mote, Anderss De La. [geim]
Grāmatas apraksts: Anderss de la Mote nodarbojas ar drošības jautājumiem starptautiskā IT uzņēmumā, bet agrāk ir strādājis Stokholmas policijā. [geim] ir viņa debijas grāmata. Šajā darbā Henriks Peteršons ir sīks blēdis, kas neko neņem galvā un rīkojas, kā ienāk prātā. Kādu dienu viņš vilcienā atrod dīvainu mobilo telefonu – tas ne tikai pārzina HP dzīvi visos sīkumos, bet arī aicina viņu pievienoties aizraujošam piedzīvojumam ar nosaukumu Spēle. Kad HP ir izturējis pirmo pārbaudījumu, viņš tiek iekļauts slepenā Spēlētāju kopienā. Uzdevumi kļūst arvien riskantāki, atalgojums pieaug, un fanu atzinība ir iedvesmojoša. HP ir gatavs darīt jebko, lai tikai varētu turpināt Spēli.

Suvorovs, Viktors. Pret visiem
Grāmatas apraksts: Skarbais padomju militārisma kritiķis, bijušais izlūkošanas virsnieks Viktors Suvorovs (1947), ir iecienīts rakstnieks daudzās citās pasaules valstīs. Šo popularitāti var izskaidrot ar viņa paša teikto: "Man pārmet: tu raksti vēsturi, tikai tavs stils, raugi, nav zinātnisks. Piekrītu. Netaisnojos. Neesmu vēsturnieks, pie tādiem sevi nepiepulcinu. Vienkārši pūlos tikt skaidrībā ar dažiem mūsu nesenās pagātnes neskaidrajiem momentiem. Un, ja izdodas uzrakt ko tādu, kas cilvēkus varētu interesēt, publicēju." Viktora Suvorova jaunākais darbs "Pret visiem" ievada Hruščova laiku triloģiju "Dižās desmitgades hronika", kuras otrā grāmata — aizraujošs politisko intrigu trilleris "Kuzjas māte" pie lasītājiem nonāca jau 2013. gadā.

Valks, Jānis. Rakstu vācēja ceļš
Grāmatas apraksts: Jaunais Ventspils autors Jānis Valks (1982) rakstniecībā sācis darboties kopš 2001. gada. Sākotnēji tas bijis darbs tikai savam priekam, bet mācības Literārajā akadēmijā mudināja autoru pievērsties literatūrai jau mērķtiecīgi. Fantāzijas žanra romāns “Rakstu vācēja ceļš” saņēma galveno balvu konkursā Zvaigznes grāmata. Grāmatā "Rakstu vācēja ceļš" 8000 gadu tālā nākotnē izveidotā impērija ir maģijas un viduslaiku dzīvesstila piesātināta. Šajā valstī slepeni darbojas organizācija, kas no visas pasaules vienkopus vāc un glabā dažādus rakstu darbus. Tuksneša vidū slejas milzīga bibliotēka – pilsēta, un īpaši prestiži tajā ir būt par rakstu vācēju. Pats labākais rakstu vācējs Tagoberts saņem uzdevumu doties turp, kur vēl neviens nav bijis, un iegūt mistisku, leģendām apvītu lietu.

Дивер, Джеффри. Грань
Grāmatas apraksts: Офицер Корт - сотрудник сверхсекретной спецслужбы, специалист по охране важных свидетелей от наемных убийц мафии, готовых выполнить контракт любой ценой. Очередным заданием Корта становится защита Райана Кесслера и его семьи, за которыми по пятам идет лучший и самый опасный из наемников — садист и психопат Генри Лавинг. Чтобы спасти Кесслеров, Корту необходимо понять, кто и за что приказал уничтожить целую семью? И сделать это нужно как можно скорее, ведь Лавинг уже начал претворять в жизнь свой смертоносный план...

Дивер, Джеффри. Под напряжением
Grāmatas apraksts: В центре Нью-Йорка совершено ужасное преступление: мощнейшим электрическим разрядом убиты пассажиры автобуса. Но это только начало! Убийца, виртуозно обращающийся с электричеством, оставляет за собой все новые и новые жертвы, при этом заранее предупреждая полицию о точном времени следующего преступления. В городе начинается паника, и тогда к делу подключаются гений криминалистики Линкольн Райм и его помощница - детектив Амелия Сакс. Райму удается вычислить преступника, но его поиски превращаются в гонку со временем - ведь до следующего смертоносного разряда всего несколько часов...

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: lasītāji, Olaine, Grāmatu ieteikumi