2014. gada 20. februārī Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā notika "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013" ekspertu noslēguma pasākums "Lasītprieks nav zudis!"

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 12 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. 2011. gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu skolēnus. No 2012. gada  ir kāds jauninājums – Vecāku žūrija. Tas mudina arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas. Tagad aizraujošajā lasīšanas maratonā varēja piedalīties visa ģimene.

Mūsu bibliotēka šajā programmā piedalās no pašiem pirmsākumiem, un arī šogad turpinājām piedāvāt saviem jaunās paaudzes lasītājiem iespēju kļūt par Bērnu žūrijas ekspertiem.

Šogad Bērnu un jauniešu žūrijas lasīšanas maratonā pieteicās 48 eksperti, tai skaitā – 5 eksperti Vecāku žūrijā. Visčaklākie lasītāji šogad bija 8. – 12. klašu grupā – 18 eksperti.

Mūsu bibliotēkas ekspertu vērtējums:

1. – 2. klašu grupā pirmā vieta – Pireta Rauda "Berts un otrā B"
3.- 4. klašu grupā pirmā vieta – Māris Rungulis "Pēteris un Anniņa"
5. – 7. klašu grupā pirmā vieta – Riks Riordans "Zibens zaglis"
8. - 12. klašu grupā pirmā vieta – Lorija Holsa "Runāt"
Vecāku žūrijā pirmā vieta – Lorena Olivera "Pirms es krītu"

Eksperti tika arī aicināti piedalīties zīmējumu izstādē, kuru pašreiz var apskatīt bērnu literatūras nodaļā. Izstāde būs skatāma līdz aprīlim.

Kā patīkams pārsteigums un balva par ieguldīto darbu grāmatu lasīšanas un vērtēšanas nopietnajā procesā, uz ekspertu noslēguma pasākumu tika uzaicināti Olaines Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji.

Pasākuma ietvaros par gardu cienastu, par pārsteiguma balvām ekspertiem un aktīvākajiem zīmētājiem bija parūpējušies visi bibliotēkas darbinieki. Olaines novada domes šim mērķim piešķirtie līdzekļi tika izlietoti bērnu, jauniešu un arī vecāku kopā būšanas un grāmatu lasīšanas priekam.

Liels paldies visiem mūsu ekspertiem un tiksimies nākošajā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā"!

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa

Tagi: Izstādes, Pasākumi, Pasākums, bērnu žūrija, Izstāde, lasītprieks, Olaine, Bērnu/jauniešu un vecāku žūrija