No 8. – 12. jūlijam Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā bērniem bija iespēja piedalīties projektā "Iepazīsim pasauli caur pasakām".

Projekta mērķis bija iepazīstināt bērnus ar latviešu literārajām pasakām no bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas krājuma, dažas no tām attēlojot ilustratīvi gan uz papīra, gan telpiskā veidā.

Pirmajās nodarbībās tika izmantotas Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas" un Annas Sakses "Pasakas par ziediem", kas projekta apmeklētājiem ir pazīstamas. Bērni pēc savas izvēles varēja telpiski attēlot pasaku tēlus, kā arī monotīpijā (grafikas tehnikā) veidoja grāmatzīmes. Nākošajās nodarbībās bērni veidoja savu mīļāko pasaku tēlu gleznas mozaīkas tehnikā un pēc video ieraksta noskatīšanās veidoja tekstilgleznas Viļa Plūdoņa pasakai "Zaķīšu pirtiņa".

Noslēdzot radošo darbnīcu nedēļu, bērnu literatūras nodaļā viesojās izdevniecības "Annele" pārstāve Iluta Moldāne, kura nodarbību apmeklētājus iepazīstināja ar izdevniecības darbību. Bērni izdevniecības pārstāvei bija sagatavojuši daudz atjautīgu jautājumu.

Paldies visiem radošo darbnīcu apmeklētājiem. Uz tikšanos nākošajās radošajās darbnīcās!

_ _ _ _ _ _ _
 

Foto no pasākuma galerijā.
 

Foto pilnā izmērā (zip arhīvā) var lejupielādēt šeit.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa

Tagi: Pasakas, projekts, Olaine, Radošās darbnīcas