2013. gada 7. februārī Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā notika „Bērnu un jauniešu žūrijas 2012” ekspertu noslēguma pasākums „Lasītprieks nav zudis!”

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. 2011.gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu skolēnus. Arī pagājušajā, 2012.gadā, ir kāds jauninājums – Vecāku žūrija. Tas mudina arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas. Tagad aizraujošajā lasīšanas maratonā varēja piedalīties visa ģimene.

Mūsu bibliotēka šajā programmā piedalās no pašiem pirmsākumiem, un arī šogad turpinājām piedāvāt saviem jaunās paaudzes lasītājiem iespēju kļūt par Bērnu žūrijas ekspertiem.

Šogad Bērnu un jauniešu žūrijas lasīšanas maratonā pieteicās 45 eksperti, tai skaitā – 3 eksperti Vecāku žūrijā. Šogad visčaklākie lasītāji bija 5. – 7. klašu grupā – 18 eksperti.

Mūsu bibliotēkas ekspertu vērtējums:
1.– 2. klašu grupā pirmā vieta - Zdeņeka Milera un Eduarda Petiška  grāmatai „Kurmītis un bikses”
3.- 4. klašu grupā pirmā vieta - Sinikas Nopolas un Tīnas Nopolas grāmatai „Salmenīte un Čībiņa”
5. – 7. klašu grupā pirmā vieta - Urzulas Poznanski grāmatai „Erebos”
8. - 12. klašu grupā pirmā vieta - Rūtas Šepetis grāmatai „Starp pelēkiem torņiem”
Vecāku žūrijā pirmo vietu piešķīra Džordi Sjerras i Fabras grāmatai „Kafka un ceļojošā lelle”

Eksperti tika arī aicināti piedalīties zīmējumu izstādē, kuru pašreiz var apskatīt bērnu literatūras nodaļā. Izstāde būs skatāma līdz marta vidum.

Kā liels pārsteigums un balva par ieguldīto darbu grāmatu lasīšanas un vērtēšanas nopietnajā procesā, uz ekspertu noslēguma pasākumu tika uzaicināta māksliniece un bērnu grāmatu autore Indra Sproģe. Viņa prezentēja savu jauno interaktīvo grāmatu „Māci mani, Degunlāci!” Visi interesenti varēja iepazīties ar grāmatas un multenītes radošo tapšanas procesu. Klātesošie ar lielu prieku un aktīvi piedalījās mākslinieces piedāvātajā „sava īpaša alfabēta radīšanas procesā”.  Kā piemēru gribas minēt visu mūsu pasākumā kopīgi izveidotā alfabēta dažu burtu atšifrējumu „Olaines pīles ripoja sniegā – O; P; R; S”.

Pasākuma ietvaros par gardu cienastu, par pārsteiguma balvām ekspertiem un aktīvākajiem zīmētājiem, kā arī par tehnisko nodrošinājumu bija parūpējušies visi bibliotēkas darbinieki. Olaines novada domes šim mērķim piešķirtie līdzekļi tika izlietoti bērnu, jauniešu, šoreiz arī vecāku kopā būšanas un, galvenais, grāmatu lasīšanas priekam.
 
Liels paldies visiem mūsu lasītājiem un tiksimies nākošajā Bērnu un jauniešu žūrijā!

Aicinām vecākus kopā ar saviem bērniem ļauties īpašajam grāmatu lasīšanas priekam!

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Izstādes, Pasākumi, Pasākums, bērnu žūrija, izstāde, Olaine, Bērnu un jauniešu žūrija