Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis debijas romānu "Starp pelēkiem toņiem".

Romāns vēsta par Staļina deportācijām un Baltijas valstu iedzīvotāju likteņiem izsūtījumā Sibīrijā. Kopš iznākšanas Amerikas Savienotajās Valstīs romāns izraisījis lielu lasītāju interesi.

"Starp pelēkiem toņiem" tūlīt pēc pirmpublicējuma ASV (2011) tulkots un izdots vēl 26 valstīs, tostarp Somijā, Francijā, Vācijā, Itālijā un Zviedrijā. Latviešu valodā grāmatu tulkojusi augsti novērtētā tulkotāja Silvija Brice.

1941. gadā Baltijas valstis Lietuva, Latvija un Igaunija nozuda no pasaules kartes un atkal parādījās tajā tikai 1990. gadā. Par šo vēstures periodu Rietumu valstīs un Amerikā tiek stāstīts reti, un autore savā grāmatā "Starp pelēkiem toņiem" runā to simttūkstošu baltiešu vārdā, kuriem Staļina represijas atņēma visu.

Šo romānu Rūta Šepetis ir veltījusi savam tēvam lietuvietim, kurš kopā ar ģimeni bija spiests atstāt Lietuvu Otrā pasaules kara beigās, bēgot no padomju okupācijas.


_ _ _

Grāmatas apraksts no kultura.delfi.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Rūta Šepetis