Izdevniecība "Jumava" laidusi klajā zviedru rakstnieces Kamillas Lekbergas detektīvromānu "Akmeņkalis", kas vēsta par alkatību - vienu no septiņiem nāves grēkiem, kas noved pie slepkavības.

Dažādi stāsti, notikumi, cilvēku likteņi un sižeta blakuslīnijas savijas. Kā gan Agnese, Bovarī kundzes līdziniece, kuras dzīves stāsts sākas 1923. gadā, iekļausies stāstā, kas notiek mūsdienās – kādas jaunas meitenes slepkavības izmeklēšanas gaitā?

Lekberga rada mazu, noslēgtu kopienas portretu, kurā visi par visiem visu zina un kurā jebkuram atgadījumam ir milzīga nozīme. Raksturi tiek atklāti ar gudrību un jūtu patiesumu. Lekberga noziedzīgās vides noslēpumus šķetina pamazām, lieliski parādot savas spējas strādāt iedvesmojoši, aizrautīgi iesaistot lasītāju, un ar lielu psiholoģisku izpratni. Grāmatu viņa veido kā meistare.

Kamilla Lekberga dzimusi 1974. gadā un pirms pievēršanās radošu detektīvromānu rakstīšanai, kas absolūti izmainīja viņas karjeru, strādājusi par ekonomisti.

Pašlaik Kamilla Lekberga ir vislasītākā tautas rakstniece visā Zviedrijas vēsturē! Uzrakstījusi septiņas grāmatas, kas jau ir izdotas vai vēl tiks izdotas Zviedrijā. Visas izdotās grāmatas bijušas bestsellers numur viens Zviedrijā - pārdoti vairāk nekā septiņi miljoni grāmatu eksemplāru. Pēc pirmām četrām autores grāmatām Zviedrijā ir veidoti TV seriāli. Viņas grāmatas tulkotas 25 valodās, izdotas 35 valstīs – Vācijā, Norvēģijā, Īslandē un Spānijā rakstniece ierindojas bestselleru topa pirmajās vietās. Francijā rakstnieci salīdzina ar Stīgu Lārsonu. Pirmā grāmata "Ledus princese" tiks iemūžināta filmā, ko nolēmusi uzņemt lielākā franču filmu kompānija UGC. Šobrīd rakstniece parakstījusi līgumu ar filmu kompāniju "Tre Vanner" par TV seriāla "Fjellbakas slepkavas" uzņemšanu.

Šī gada sākumā viņas detektīvromānu sērijas piektā grāmata "The German Child" ierindojusies Francijas pārdotāko grāmatu topa augšgalā, bet pati rakstniece kļuvusi par sesto pārdotāko romānu autori Eiropā un iekarojusi grāmatu veikalus ASV.

"Spēcīgi portretējumi un aukstas tirpas uzdzenoša priekšnojauta no zviedru jaunās Agatas Kristi," viedokli par grāmatu rezumē itāļu telekanāls "My Life".


_ _ _

Grāmatas apraksts no kultura.delfi.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Kamilla Lekberga