Jusi Adlera-Olsena radītie detektīvromāni strauji iekaro pārdotāko grāmatu sarakstus gan Dānijā, gan citās pasaules valstīs. Viņš ir saņēmis vairākas Dānijas literārās balvas, kā arī prestižo "Glass Key" balvu 2010. gadā. Jusi Adlera-Olsena kriminālromāni ierindojami līdzās Stīga Lārsona, Jū Nesbē un Dīna Kunca darbiem.

Jusi Adlers-Olsens (1950) dzimis Kopenhāgenā, slavena dāņu psihiatra ģimenē. Viņš studējis medicīnu, socioloģiju, politiku un kino. Olsens strādājis arī kā žurnālu redaktors un izdevējs, pirms pievērsies rakstniecībai.

Jusi Adlera-Olsena jaunais romāns "Sieviete būrī" ir psiholoģisko noziegumu trilleris ar nevainojamu humoru un labu vecmodīgu detektīvdarbu.

Skaistā ziemas dienā jaunā un perspektīvā politiķe, eleganta sieviete ar spožu karjeru Merēte Lingorda pazūd bez pēdām. Mediji ir pārņemti ar šo stāstu. Virsraksti vēsta par dažādām versijām sākot no slepkavības, pašnāvības un beidzot ar brīvprātīgu pazušanu. Policija nekavējoties uzsāk plaša mēroga izmeklēšanu, diemžēl bez rezultātiem. Merēte ir nozudusi no zemes virsas. Un neviens viņu nemeklē. Tikai līdz brīdim, kad labākais Kopenhāgenas slepkavību detektīvs Karls Merks tiek pārcelts uz jaunizveidoto nodaļu, kas atbild par neatrisinātiem noziegumiem.


_ _ _

Grāmatas apraksts no kultura.delfi.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Jusi Adlers-Olsens