19. janvārī Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā notika 2011. gada Bērnu/jauniešu žūrijas ekspertu noslēguma pasākums „Lasītprieks nav zudis!”

Konkurss “Bērnu žūrija notiek ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa šajā konkursā piedalās no pašiem pirmsākumiem - jau desmito gadu. Arī šogad turpinājām piedāvāt saviem jaunās paaudzes lasītājiem iespēju kļūt par Bērnu/jauniešu žūrijas ekspertiem.

Šogad pirmo reizi žūrijā varēja piedalīties vidusskolēni, jo žūrija tika rīkota skolēniem no 1.līdz 12.klasei. Bērnu/jauniešu žūrijas lasīšanas maratonā pieteicās 48 eksperti, bet līdz finiša taisnei tika 47 lasītāji.

Visčaklākie lasītāji bija 5.–7.klašu grupā – 21 eksperts, 8.–12. klašu grupā – 17 eksperti, 1.-2. klašu grupā - 5 eksperti, bet 3.–4. klašu grupā - 4 eksperti.

Ekspertu vērtējums Bērnu/jauniešu žūrijas grāmatām pa klašu grupām:

1.–2. klašu grupā pirmajā vietā – Juja un Tūmass Vīslanderi „Mūmammas pavasara tīrīšana” un Aino Havukainena un Sami Toivonens „Tatu un Patu ērmīgās ierīces.”

3.-4. klašu grupā pirmajā vietā – Pireta Rauda „Princese Skella un Leta kungs.”

5.–7. klašu grupā pirmajā vietā – Džefs Kinnijs „Grega dienasgrāmata.”

8.-12. klašu grupā pirmajā vietā – Kami Garsija „Daiļās būtnes.”

Eksperti tika aicināti arī piedalīties grāmatzīmju izstādē, kuru ikviens var apskatīt bērnu literatūras nodaļā.

Pasākuma laikā tika minētas mīklas. Pareizo atbilžu atminētāji tika pie gardām balvām. Bibliotēkas vadītāja Anastasija Kargapoļceva un bibliotekāres Maiga Gasparoviča un Sanita Jēgermane bija sagatavojušas gan gardu cienastu, gan pārsteiguma balvas ekspertiem un aktīvākajiem grāmatzīmju zīmētājiem, veidotājiem.

Liels paldies visiem mūsu lasītājiem, kuri izturēja šo lasīšanas maratonu. Tiksimies nākošajā Bērnu/jauniešu žūrijā!

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa

Tagi: Pasākumi, Pasākums, bērnu žūrija, Olaine, Bērnu literatūras nodaļa, Bērnu/jauniešu žūrija