Olaines Bibliotēka 2011.gada novembrī jau 12.gadu pēc kārtas piedalījās "Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā", kas apvieno Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības. Bibliotēkas darbinieki apmeklētājiem bija sagatavojuši vairākus pasākumus.

Piedaloties "Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā", Olaines Bibliotēka saviem lasītājiem piedāvāja: 


1)      plašu tematisku Ziemeļvalstu autoru grāmatu un materiālu izstādi „Ziemeļblāzmas pieskāriens” [15.-19.nov.]

2)      pasākumu „Krēslas stundā” 15. novembrī plkst. 18.00 Olaines Bibliotēkā

 

Šī gada "Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas" tēma bija "Humors Ziemeļos", savukārt „Krēslas stundas” lasījumam bibliotēkām tika ieteikts fragments no somu rakstnieka Arto Pāsilinnas darba „Zaķa gads”.

 

Pasākumā „Krēslas stundā” Olaines Bibliotēkā piedalījās 15 apmeklētāji. Kopīgais oficiālā fragmenta lasījums ilga aptuveni pusstundu, bet pēc tam bija iespēja iepazīties ar Ziemeļvalstu tautu anekdotēm, kuras īpaši akcentēja šī gada tēmu „Humors Ziemeļos”, kā arī Ziemeļvalstu autoru grāmatām. Bibliotēkas darbinieki lasītājiem bija sagatavojuši apskatu gan par iepriekšējo gadu Ziemeļvalstu autoru literatūras „pērlēm”, gan arī par pavisam nesen iznākušajām grāmatām. Apmeklētājiem papildus tika piedāvāts arī lasījums no dāņu autora Jerna Rīla grāmatas „Vēsā jaunava un citi blēņu stāsti”.

 

Kopumā pasākums ilga 2 stundas, kuras sevī ietvēra arī diskusijas par Ziemeļvalstu autoru literatūru un viedokļu apmaiņu starp pasākuma apmeklētājiem un bibliotēkas darbiniekiem. Pasākuma noslēgumā tika izteikti atzinīgi vārdi par kopā pavadīto laiku, kas arī bija lielākais gandarījums visiem pasākuma organizatoriem.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Izstādes, Pasākumi, Pasākums, izstāde, Olaine, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa