No 28.februāra līdz 5. martam Latvijā e-prasmju nedēļas ietvaros notika pasākumi, kuru mērķis bija veicināt iedzīvotāju sekmīgu integrāciju informācijas sabiedrībā. Olaines Bibliotēkas darbinieki, piedaloties e-prasmju nedēļā, informēja apmeklētājus par dažādām e-prasmju apgūšanas un izmantošanas iespējām.

„E-prasmju&rdquo nedēļas ietvaros bibliotēkas darbinieki lasītājiem sagatavoja informāciju, kas tika izvietota 4 mapēs uz katra publiskā datora. Informācija bija pieejama (un joprojām tāda ir) gan tiem, kas vēlas paplašināt savu datorzināšanu un e-prasmju klāstu, gan tiem, kas ar plašajām un daudzveidīgajām iespējam vēl tikai plāno iepazīties.

 

Mapē „E-prasmju nedēļa” tika apkopoti materiāli par iespējām internetā, par drošību tīmeklī, par e-paraksta izmantošanu, kā arī par aktuālajiem piedāvājumiem tikai „e-prasmju” nedēļas ietvaros. Šajā mapē joprojām var atrast informāciju par iespēju pārbaudīt savas līdzšinējās datorprasmes, kā arī iespēju papildināt savas zināšanas šajā jomā.

 

Mapē „Darba meklēšana internetā” ir ievietota informācija par Latvijas interneta lapām, kuros tiek ievietoti darba sludinājumi. Šajā mapē iespējams atrast arī CV un motivācijas vēstuļu paraugus.

 

Mapē „Laikrakstu datubāze” atrodas informācija par piekļuvi „Lursoft” laikrakstu datu bāzes arhīvam, kuru ikviens bibliotēkas apmeklētājs bez maksas var izmantot līdz nākošā gada janvārim.

 

Mapē „Tautas skaitīšana 2011” bibliotēkas apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar informāciju par iespēju aizpildīt anketu elektroniski.

 

Bērnu literatūras nodaļā bibliotēkas apmeklētājs Gunārs Klāvs Gaumigs vadīja praktisko nodarbību „Veidojam paši multenīti.” Gunārs Klāvs zīmēja, rādīja, stāstīja, kā var pats datorā izveidot multenīti, kā uzzīmēt, kā savienot zīmējumus, kā pievienot skaņu, mūzikas failus, lai sanāktu filmiņa. Praktiskajā nodarbībā apmeklētājiem pašiem bija iespēja veidot katram savu multenīti.

 

Gan bērniem, gan pieaugušajiem „e-prasmju” nedēļas ietvaros bija iespēja iepazīties ar Olaines Bibliotēkas šī gada piedāvājumu saistībā ar internetu un e-pakalpojumiem, kā arī noskatīties „3td” veidotās video filmiņas.

Ziņu sagatavoja:
Olaines Bibliotēka

Tagi: Pasākumi, Pasākums, Olaine, E-prasmju nedēļa