Dafne di Morjē (Daphne du Maurier, 1907–1989) ir angļu rakstniece, kas latviešu lasītājiem pazīstama ar tādiem darbiem kā “Rebeka”, “Mana māsīca Reičela”, “Grēkāzis”, “Franču mīlnieka līcis”, “Piekūna skrējiens” u.c.

Romāna “Karaļa ģenerālis” darbība risinās 17. gadsimtā Anglijā, Menebilijā – namā, kas ir romāna “Rebeka” slavenās Manderlijas prototips. Šis romāns vēstī par jaunas sievietes drosmi tālaika sabiedrībā, par mīlestību un ilgām pēc mīļotā cilvēka, par uzticību un cēlsirdību.

Onorai Herisai ir tikai astoņpadsmit gadu, kad viņa iepazīstas ar lepno, pārgalvīgo un ārkārtīgi pievilcīgo Ričardu Grenvilu − karaļa armijas ģenerāli. It viss šķiet kā sapnī, taču tad negadījums izjādes laikā maina jaunās sievietes dzīvi. Ričards karaļa dienestā saņem paaugstinājumu, apprecas un atsvešinās, bet pēc daudziem gadiem, sākoties pilsoņu karam, Onora satiek savu mīļoto un… atklāj noslēpumu, ko Menebilijas nama mūri glabājuši gadu desmitiem ilgi.

Siltumnīcā bija kāds zieds, orhideja, kas auga savrup; tā bija gaišā ziloņkaula krāsā, un tās ziedlapiņas caurvija tikai viena smalka tumšsarkanas krāsas dzīsliņa. Orhidejas smarža – medaini salda – piepildīja telpu. Tas bija skaistākais zieds, ko jebkad biju redzējusi. Es izstiepu roku, lai noglāstītu tās maigo un samtaino mirdzumu, bet tēvocis steidzīgi saķēra mani aiz rokas. “Neaizskar to, bērns! Tās kāts ir indīgs.”
_ _ _

Sīkāka informācija par grāmatu elektroniskajā katalogā

_ _ _

Grāmatas apraksts no www.jaunasgramatas.lv

Tagi: jaunās grāmatas, Olaine, Dafne di Morjē