Ievērojamā austriešu literatūras klasiķa Stefana Cveiga (1881–1842) biogrāfiskais darbs Marija Antuanete lasāms ar neatslābstošu interesi kā saistošākais piedzīvojumu romāns.

Stāsts par Marijas Antuanetes, Austrijas ķeizarienes Marijas Terēzijas meitas, dzīvi vēsta par veselu laikmetu Eiropas vēsturē. 18. gs. Francijas galma dzīve ar tās pārmērībām, Lielā franču revolūcija ar asiņu jūru… Lielajai starpvalstu politikai pakļautas pat karalisko ģimeņu atvašu laulības. Francijas pēdējā karaliene, kas ļoti agras jaunības, patiesībā vēl bērna gados apprecināta ar nepilngadīgu Francijas troņmantnieku, nav gatava savai politiskajai misijai, bet veidojas kopā ar viņai uzticēto smago pienākumu. Tāda ir šī viduvējā rakstura gaita – no sākotnējas neapdomības uz aizvien lielāku izlēmību, no Šēnbrunnas pils caur Trianonu tiešā ceļā uz giljotīnu Konkordijas laukumā.

Smalki izstrādāts varones psiholoģiskais portrets – no jaunas, vieglprātīgas meitenes, kuras trauslajiem pleciem uzkrauta pārlieku smaga nasta, 19 gadu vecumā kļūstot par valdnieci, caur galma intrigām un vienīgās patiesās mīlestības pārdzīvojumiem līdz īsti karaliskai stājai pēc vīra karaļa Luija XVI giljotinēšanas un gaidot piespriesto nāvessodu pašai.

Austriešu rakstnieks Stefans Cveigs (1888–1942) Marijas Antuanetes dzīvesstāstu atbrīvojis no daudzu leģendu un anekdošu uzslāņojuma. Ar diža rakstnieka un laba psihologa prasmi viņš ir spējis iejusties šajā negribētās varonības traģismā.

Aizraujoša lasāmviela vēstures un psiholoģijas cienītājiem.
_ _ _

Sīkāka informācija par grāmatu elektroniskajā katalogā

_ _ _

Grāmatas apraksts no www.jaunasgramatas.lv

Tagi: Jaunās grāmatas, Olaine, Stefans Cveigs