Ogres centrālā bibliotēka no šī gada 7.decembra līdz nākamā gada 27.janvārim aicina uz Ainas Tobes ceļojošo ilustrāciju izstādi “Latviešu ābece”.

 

Ikvienam no mums bērnības pirmā grāmata saistās ar ābeci. Tā ir grāmata, kura tiek lasīta visilgāk.

 

2015.gads ir neparasts ar to, ka izdota īsti latviska ābece, kurai ir īpašs nosaukums “Latviešu ābece”. Tā ir daļa no mācību līdzekļu komplekta piecgadniekiem, ko papildina “Darba lapas”, “Pasaku un dziesmu pūra lāde” (audio komplekts ar 8 CD), kas ietvar 28 latviešu tautas pasakas, 11 stāstus un 67 dziesmas visiem alfabēta burtiem.

 

Šajā ābecē valodas apguvē tiek izmantota latviešu tautas pasaku, tautasdziesmu, sakāmvārdu un mīklu lasīšana un klausīšanās, arī dziedāšana un vārdu izrunāšana. Īpašs jaunums ir “Darba lapas” ar uzdevumiem par burtu un senlatviešu zīmju rakstīšanu.

 

Ābeces krāsainās ilustrācijas ir veidojusi gleznotāja Aina Tobe, “Darba lapas” –  Solvita Lodiņa un Dace Eihmane, dziesmas iedziedājuši – Edgars Lipors, Ilga Reizniece un folkloras kopas "Pērlis", "Laiva" un "Dzieti".

 

Mācību līdzekli piecgadniekiem izdevusi biedrība "Kustība par latvisku kultūru izglītībā", kuras dibinātāji ir cieši saistīti ar dažādām Latvijas mācību iestādēm. Biedrības galvenā ideja ir apvienoties skolotājiem-praktiķiem pieredzes apmaiņas nolūkos un izstrādāt jaunas metodikas un mācību līdzekļus, kuros latviešu tradicionālā kultūra būtu atspoguļota pilnvērtīgi un mūsdienu bērniem saprotami.

 

Grāmatai, kura ir domāta bērnu auditorijai, viens no galvenajiem kritērijiem ir ilustrācijas. Šajā ābecē tās lieliski papildina apgūstamo tematiku.

 

Lai iepazītos ar “Latviešu ābeci” un brīnišķīgajiem gleznotājas Ainas Tobes akvareļiem, no šī gada 7.decembra līdz nākamā gada 27.janvārim esat gaidīti Ogres centrālajā bibliotēkā. Īpaši aicinātas bērnudārzu grupas un sākumskolas pirmās klases. Audzinātājus lūdzam grupas pieteikt savlaicīgi, zvanot uz Ogres Centrālo bibliotēku, tel. 65071948.

 

Uz tikšanos bibliotēkā!

 

Iveta Skrebele

Ogres Centrālās Bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja