Pēdējos gados nozīmīgiem cilvēkiem un notikumiem veltītu darbu izdošana piedzīvojusi pamanāmu pieaugumu. Nu tiem piepulcējusies grāmata REMIX ...pie Laika, kas izstāsta stāstu par pirmo starptautiski zināmāko latviešu populārās mūzikas grupu. Apvienībā spēlēja izcili sava žanra profesionāļi - Aivars Hermanis, Uldis Marhilēvičs, Vilnis Krieviņš, Rodrigo Fomins, Jevgēņijs Ščapovs un Eduards Glotovs. Grupa neaprobežojās tikai ar pop-roka stila dziesmu izpildīšanu, tā koncertos atskaņoja arī instrumentālu džezroku un ar šo programmu kļuva pazīstama ārpus Latvijas - Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, un arī - Krievijā, kur, kopš Igo uzvaras Vissavienības jauno dziedātāju konkursā “Jūrmala ‘86”, bija viena no pieprasītākajām latviešu precēm Krievijas mūzikas tirgū. Apvienība beidza savu darbību 1992.gadā, kad pēc menedžmenta līguma noslēgšanas ar ASV kompāniju AM RE Managers mūziķi gadu uzturējās ASV, un pakāpeniski transformējās par grupu Rīga.

Grāmatu sarakstījis pieredzējušais mūzikas žurnālists Māris Papēdis. Tā kā REMIX aktīvā darbība norisinājās arī mūsu valstij ļoti interesantā laikā, tad caur mūzikas dzīves notikumiem, būs iespēja atcerēties arī tā laika Latvijas kultūras dzīves personības, notikumus un viņu lomu turpmākajā kultūrvides attīstībā. Teksts papildināts ne tikai ar bagātīgu foto materiālu, bet arī detalizētu grupas dalībnieku darbības hroniku un diskogrāfiju.

Grāmata izdota, pateicoties Biļešu Paradīzes vadītāja, savulaik REMIX direktora un aktīva populārās mūzikas dzīves kuratora Ērika Naļivaiko atbalstam.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Mūziķi, Biogrāfiska literatūra