12.novembrī Ogres Centrālā bibliotēka savus draugus pulcēja Krēslas stundas lasījumā par draudzību, kas norisinājās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.

Ikviens tika sagaidīts ar latviešu dzejnieka Jāzepa Osmaņa dzejas rindām un aforismiem par draudzību, kam sekoja bibliotēkas darbinieku lasījumu fragmenti no 11.gadsimtā tapušās islandiešu sāgas par Egila un Arinbjorna draudzību.

Sāga vēsta par kādu epizodi islandiešu vikinga Egila Skalagrimsona un Norvēģu barveža dēla Arinbjorna dzīvē - par abu vīru draudzību, uzticību un labas uzvedības likumiem viduslaiku Ziemeļvalstu ķēniņu galmos. Tas ir stāsts par draudzību, kuras dēļ Arinbjorns bija gatavs riskēt pat pats ar savu galvu, par laikiem, kad ciemos pie labiem draugiem ļaudis brauca pāri jūrām koka laivās zem klajas debess.

Lai arī bibliotēkas logos pakšķēdamas sitās novembra lietus lāses, telpās valdīja jauka un omulīga atmosfēra – lasījumus papilināja karstas tējas baudīšana, viktorīnas un spēles par un ap draudzības tēmu. Īpaši šim pasākumam bibliotēkā bija apskatāma arī literatūras izstāde par draudzību.

 

No 9. līdz 15.novembrim Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Latvijā norisinās jau 18.reizi. Tās laikā bibliotēku apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar kādu no Ziemeļvalstu autoru darbiem, kopīgi lasot tā fragmentus Rīta lasījumos vai Krēslas stundas lasījumos. Arī Ogres Centrālā bibliotēka ik gadu piedalās šajā rudens pasākumā, ļaujot saviem apmeklētājiem sveču gaismā lasīt un klausīties vēl neiepazītu Ziemeļvalstu literātu darbos.