6.novembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā un ap to norisinājās atraktīva darbība, jo bibliotēka bija viens no Jauniešu iniciatīvas centra “Burziņš” organizētās sacensības “Pūču nakts” kontrolpunktiem ar nosaukumu “Gaismas pils”.

Lai sacensības dalībnieki neapmaldītos un ātrāk nonāktu pie zinātkārajām bibliotēkas “pūcītēm”, iestājoties krēslai, tika iedegts sveču ceļš uz bibliotēku.

Bibliotēkā dalībniekus gaidīja izzinošas un atraktīvas aktivitātes; viņiem bija jāveic trīs uzdevumi:    

  • jāsakārto 10 grāmatas alfabēta secībā,
  • jāsaliek Raiņa aforisms no dotajiem vārdiem,
  • jāsaloka papīra lidmašīna un jāizvingrina roka tās lidināšanā tālumā.

Lai arī komandas bija dažādas - gan atraktīvākas, gan atturīgākas, visi uzdevumi tika veikti ar lielu entuziasmu. Gadījās arī pa kādam pārsteigumam, piemēram, ne visi jaunieši mūsdienās prot no papīra izlocīt lidmašīnu.

Komandu “O1 VSK PPV” un „Pēdējie lāči” lidmašīnas aizlidoja vistālāk un nopelnīja papildpunktus. Ar aforismu salikšanu pareizajā Raiņa versijā veicās dažādi. Komandai “Miklums” to izdevās paveikt superātri un precīzi. Trešais un galvenais uzdevumu – sakārtot 10 grāmatas alfabēta secībā – bija jāveic uz ātrumu. Pa vienai kļūdai bija tikai piecām no četrpadsmit komandām. Pat tā komanda, kuras dalībnieki labāk zināja angļu alfabētu, veiksmīgi tika galā ar uzdevumu.

Ogres Centrālās bibliotēkas simpātijas izpelnījās komanda “O1 VSK PPV”, jo viņiem visātrāk izdevās sakārtot grāmatas alfabēta secībā, viņi ātri, precīzi un ar asprātīgiem komentāriem salika Raiņa aforismu, kā arī ļoti atraktīvi un vistālāk lidināja pašu izlocītās papīra lidmašīnas. 

Piedzīvojumu sacensības “Pūču nakts” 6.novembrī Ogrē organizēja Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs “Burziņš” sadarbībā ar Ogres novadā esošajām pašvaldības un valsts institūcijām. Piedzīvojumu sacensības moto: ”Ko piedzīvosi šodien, būs spēks, kuru tu jutīsi rīt!”.

Tagi: Ogres Centrālā bibliotēka, Pasākumi