Stounbridža ir maza pilsētiņa Rietumīrijā, kur visi cits citu pazīst. Čikija Stāra, vīlusies mīļotajā vīrietī, pamet Ņujorku, atgriežas mājās un ļaujas savas dzīves lielākajam izaicinājumam – atjaunot māsu Šīdiju nolaisto namu. Viņa vēlas to pārvērst par mājīgu un viesmīlīgu viesnīcu Atlantijas okeāna vēju plosītajā piekrastē, kaut visi ir pārliecināti, ka viņai tas neizdosies.
Visai drīz Stounhausa – jaunā viesnīca uz klints – ir gatava uzņemt iemītniekus.
Lai gan satikušies šajā šķietami skarbajā nomalē, pirmie Stounhausas viesi, miera un viesmīlības apņemti, ātri vien rod sirdsmieru un spēju paskatīties uz savām problēmām no malas.
Varbūt Stounhausa sniedz ne vien atpūtu un mierinājumu, bet spēj piepildīt arī ikkatra kvēlākos sapņus.

Meiva Binčija (Maeve Binchy, 1940–2012) ir slavena un ļoti iemīļota īru rakstniece. Viņas pirmais romāns “Iededz sveci” tika publicēts 1982. gadā. Turpmākajos gados viņa sarakstījusi divdesmit grāmatas, kuras visas kļuvušas par bestselleriem, un vairāki M. Binčijas romāni ir arī ekranizēti. Rakstnieces veikums novērtēts ar literārām balvām un prēmijām, tostarp British Book Awards un Irish PEN/A.T. Cross Award. Par romānu “Nedēļa viesu namā” Meiva Binčija 2012. gadā ieguvusi Popular Fiction Prize. Latviešu valodā izdoti arī romāni “Lietus un zvaigžņu naktis” un “Taras ceļš”. Informācija par rakstnieci: www.maevebinchy.com

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Īru literatūra