Eidžeja Fikrija dzīve nebūt nav izvērtusies, kā viņš tika cerējis. Ir nomirusi viņa sieva, viņa grāmatu veikals ir uz izputēšanas robežas un tagad arī vienīgais viņa vērtīgais īpašums, reta Po dzejoļu izlase, ir nozagts. Lēni, bet nenovēršami viņš atsvešinās no Alises salas iedzīvotājiem. Pat grāmatas viņa veikalā Eidžejam vairs nešķiet baudāmas – viņš tajās saskata vien pārāk strauji mainīgās pasaules vēstnešus.

Bet tad grāmatu veikalā parādās kāds mistisks sūtījums, kas sniedz Eidžejam Fikrijam iespēju mainīt savu dzīvi un paskatīties uz visu no jauna skatupunkta. Salinieki ātri vien pamana pārmaiņas Eidžeja dzīvē, īgno grāmatnieku ieraugot citā gaismā. Drīz vien grāmatas un to sniegtās dzīves mācības atkal kļūst par Eidžeja pasaules dzinējspēku, bet viņa dzīve sagriežas Eidžejam neparedzētā virzienā.

Aizraujošs stāsts par pārmaiņām un otro iespēju dzīvē – neatvairāms apstiprinājums, kāpēc mēs lasām un kāpēc mēs mīlam.

Romāns ir ieguvis lielu atzinību starp lasītājiem visā pasaulē, tas ir tulkots vairāk kā 25 valodās. Portāla Goodreads lasītāju balsojumā šī grāmata ir atzīta par vienu no trim labākajām 2014. gadā izdotajām daiļliteratūras grāmatām.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Amerikāņu literatūra