Latviešu valodā iznācis otrais Rūtas Šepetis darbs «Papīra sapņi» («Out of the Easy»). Tā galvenā varone ir jauna meitene Džosija Morēna. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados viņa dzīvo džeza dzimtenē Ņūorleānā, strādā grāmatu veikalā un sapņo par mācībām koledžā. Kas gan tur īpašs, sacīsiet? Lai gan Džosija ir gudra un apsviedīga meitene, tomēr viņas sapņi ir diezgan nereāli – tēva Džosijai nav, bet māte strādā par prostitūtu vietējā bordelī, turklāt meitas liktenis viņai nekad nav rūpējis.

Džosijai ir pašai savi draugi un labvēļi, bet viņas turpmākais liktenis ir ļoti neskaidrs: ko līdz pārdroši sapņi, ja meitenei pieder tikai daži simti rūpīgi krātu dolāru, turklāt ikviens pilsētas iedzīvotājs zina, ar ko nodarbojas Džosijas māte?

Dramatisks pavērsiens notiek brīdī, kad pilsētā tiek noslepkavots bagāts svešinieks. Izrādās, liktenīgajā vakarā Forestu Hērnu ir sastapusi gan Džosija, gan viņas māte. Apsūdzība slepkavībā varētu ietekmēt daudzas dzīves... tomēr Džosijas mātei ir dzelžains alibi. Viņa un viņas draudziņš gangsteris ar iesauku Sinsinati gatavojas uzsākt jaunu dzīvi Holivudā, atstājot Džosiju likteņa varā. Džosija ir gatava pārmaiņām un, iespējams, justos pat priecīga, ja vien māte un Sinsinati uz atvadām nebūtu izstrādājuši vēl kādu nelietību. Te nu vairs nelīdz ne draugi, ne drosme, ne prāts, šķiet, Džosijas dzīvē iestājusies noturīga melnā strīpa..


OCB elektroniskajā katalogā