Nupat klajā laistā pavārgrāmata ir latviešu virtuves manifests - tā atspoguļo mūsdienu Latvijas gatavošanas tradīcijas, atklājot tādu latviešu virtuvi, kāda līdz šim pavārgrāmatās nav apskatīta.

Tā kā grāmatā iekļauts recepšu tulkojums angļu valodā (Kārļa Streipa tulkojums), pasākuma apmeklētāji Raimondam Zommeram vēlēja nest Latvijas vārdu pasaulē, popularizējot mūsu valsts virtuvi arī ārpus robežām. Šādi apsveikumi tika saņemti gan no grāmatas veidotāju komandas, tekstu autores Ivetas Galējas, mākslinieces Inetas Berkmanes, fotogrāfa Māra Zemgalieša un ēdiena stilistes Mētras Štelmaheres, gan sponsoriem: “Dansukker”, “LiveRiga” un “Prolux”.

“Ideju par savas grāmatas veidošanu loloju ļoti ilgi, jo man pašam skapī grāmatu ir gana daudz, bet vienmēr var būt vēl vairāk. Grāmata ir paliekoša vērtība. Tu iemūžini darba augļus grāmatā, tādējādi arī vēsturē, jo tev ir bijis ko teikt, ir bijis stiprs viedoklis, ko gribi paust un atstāt citiem. Vēl jo vairāk tāpēc, lai mums, latviešiem, būtu ciešāka pārliecība par to, kas īsti ir Latvijas produkts un īsteni latviskā garša,” šāds Raimonda Zommera citāts lasāms grāmatas ievadvārdos. Savukārt klātienē autors minēja: “To, par ko mēs runājam tikai tagad, citu valstu pārstāvji ir runājuši jau pirms 40 gadiem - šodien viņiem tā ir ikdiena. Man ir prieks, ka tagad, aizbraucot uz ārvalstīm, es varēšu viņiem parādīt šo grāmatu, un ceru, ka pēc 40 gadiem arī mums tā būs ikdiena.”

Grāmatas autors Raimonds Zommers plašākai sabiedrībai zināms kā viens no izcilākajiem pašmāju šī amata meistariem - restorāna “Kaļķu vārti” šefpavārs, raidījuma “Mūsdienu Latvijas garša” 3.sezonas uzvarētājs un LTV1 raidījuma “Ciemiņš virtuvē” galvenā persona.

“Zommers. Mūsdienu latviskā virtuve” iekļautajās receptēs tiek laikmetīgi izmantoti Latvijā plaši pazīstami produkti, radot grāmatai papildus vērtību. Tā ir ne vien lielisks palīglīdzeklis virtuvē, bet arī raksturo šī laikmeta ēst gatavošanas kultūru Latvijā. Autors dalās idejās, kā labi zināmus un tepat Latvijā augušus produktus ieviest ikdienā vienkāršā un vienlaikus oriģinālā un neparastā veidā.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Kulinārija