Jūnass Jūnasons (1961), zviedru rakstnieks. Kļuva slavens ar romānu “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda”, grāmatu, kura izdota jau vairāk nekā 30 valstīs, kopējam metienam pārsniedzot 8 miljonus, un par kuru J. Jūnasons saņēmis arī vairākas literārās balvas. Romāns ir arī ekranizēts.

Nombeko piedzimst Dienvidāfrikā, Soueto graustos. Mazais, melnais meitēns izrādās apsviedīgs rēķinātājs un stratēģis. Vai kāds brīnums, ka Nombeko ātri vien kļūst par gaužām noderīgu ēnu vienam no vadošajiem DĀR atominženieriem?

Tālajā Zviedrijā mīt vīrs, kurš sadomājis gāzt no troņa karali. Tas nav darbs viena cilvēka mūžam, tāpēc Ingmars cēlo misiju plāno uzticēt saviem dēliem – dvīņiem Holgeriem. Holgers 1 un Holgers 2 ir pilnīgi vienādi un nešķirami, tikai viens no viņiem ir idiots, bet otrs neeksistē...

Kad Nombeko sastopas ar brāļiem Holgeriem, sarežģītajā stāstā iesaistās Zviedrijas karalis, Ļeņina piemineklis, prātā jucis ASV kareivis, Ķīnas Tautas Republikas prezidents, grāfiene Virtanena, trīs ķīniešu meitenes ar ļodzīgu spriestspēju, anarhisti, ekstrēmisti, Mossad aģenti, kravas auto ar zagtām numurzīmēm un viena vidēja lieluma atombumba..

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Zviedru literatūra