Latvijas iedzīvotāju mīļākā latviešu valodā izdotā grāmata ir Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas”, noskaidrots telefonbalsojumā “Lielās lasīšanas” fināla tiešraidē Latvijas Televīzijā. Tā ir lieliska dāvana Kārļa Skalbes 135.dzimšanas dienā. Tas ir pelnīts gods mūsu sirds, saules un sapņu dziesminiekam, izcilākajam pasaku autoram.

Pasākums, kurš notika Ogres centrālajā bibliotēkā 21.novembrī bija kā apliecinājums mūsu cieņai un mīlestībai pret dzejnieku. Tas bija noslēgums Kārļa Skalbes 135.dzimšanas dienai veltīto literāro darbu un zīmējumu konkursam, kura iniciatori bija Ogres novada Latviešu valodas un literatūras skolotāji, skolu bibliotekāru metodiskā apvienība un Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa.
Konkursā aktīvi iesaistījās Ogres sākumskolas, Jaunogres vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, kā arī Ogresgala, Mazozolu un Taurupes skolu audzēkņi.
5.-7.klašu skolēni ilustrēja savu mīļāko K.Skalbes pasaku, 8.-9.klašu audzēkņi veidoja akrostihu kādai no K.Skalbes pasakām, bet vidusskolēni savu izpratni par K.Skalbes pasaku atklāja veidojot kolāžas.
Izstādē Ogres Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas lasītavā katrs bija aicināts iepazīties ar šiem darbiem. Kopumā tika izstādīti 68 darbi, par kuriem balsoja lasītāji – gan bērni, gan pieaugušie.
Katrs darbs ir vērtība, jo tas lika gan mazākam, gan lielākam autoram kaut nedaudz, bet ielūkoties dzejnieka jūtīgajā un sirsnīgajā dvēselē.
Kopā ar pasākuma dalībniekiem atcerējāmies dažus faktus par Kārli Skalbi, centāmies izprast viņa centienus pēc brīvības, viņa patriotismu.
Skolēni prezentēja savus darbus un piedalījās atraktīvās spēlēs, pārbaudot savas zināšanas. Katrs  dalībnieks  pasākumu atstāja ne tikai ar pārsteiguma balviņām un pateicībām, bet ar daļiņu sirds siltuma, ko mums dāvā plašā dzejnieka sirds.Ziņu sagatavoja:
Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Iveta Skrebele

Tagi: Latviešu literatūra, Bērnu literatūras nodaļa