“Jāņa Rozes apgāds” sarūpējis lieliski dāvanu tiem, kam patīk pasapņot par nākamo ceļojuma galamērķi. Grāmatā "Pasaules lielākās pilsētas” atrodama kodolīga, vizuāli pievilcīga, ar krāšņām fotogrāfijām un uzskatāmiem datorgrafiskiem modeļiem ilustrēta informācija par pasaules lielpilsētām, kas izslavētas ar īpašo gaisotni, bagāto vēstures mantojumu un spēju dinamiski mainīties.

Grāmata sniedz ieskatu visu kontinentu skaistākajās un slavenākajās pilsētās: Toronto, Sanfrancisko, Buenosairesa, Stokholma, Jeruzaleme, Johannesburga, Oklenda, Seula - tās visas var pieskaitīt pasaules vietām, kas īpaši spēcīgi iespaido apmeklētājus vai nu ar bagātīgo arhitektūras mantojumu, vai ar gleznainu dabisko vidi, un tām visām raksturīga īpaša vitalitāte. Katrai pilsētai veltīta atsevišķa nodaļa: karte ar svarīgākajiem apskates objektiem, lakonisks, bet iedvesmojošs pilsētas apraksts un atvērums, kas veltīts kādai no ievērojamākajām celtnēm.

Vai zinājāt, ka arhitektūras cienītājiem Johannesburgā noteikti jāapmeklē vietējais futbola stadions, Amsterdamā jāiegriežas Begijnhof kvartālā, bet Mumbajā jāaiziet uz Viktorijas staciju? Protams, grāmata piedāvā vēl neskaitāmas citas ierosmes, ko likt lietā ceļojumu plānošanā. Tā noderēs arī kā uzziņas līdzeklis skolēniem. Un ļaus mirkli pasapņot vai atcerēties jau reiz apmeklētas vietas.


OCB elektroniskajā katalogā