Pēdējos gados mēs esam pieredzējuši visvisādus mūsu valstij un mums — visiem tās iedzīvotājiem — dārgi izmaksājušus galus, tomēr šis bija īpašs.

Parex Banka, AirBaltic, Krājbanka — visos šajos gadījumos nevis vienkārši drusku paviršām un paslinkām, bet atklāti noziedzīgi nolaidīgām valsts amatpersonām bija iespēja rādīt uz kāda cita, parasti jau konkurējoša politiska spēka pārstāvjiem un apgalvot — to visu viņi, mēs jau neko, mēs darījām, ko varējām, bet bija jau par vēlu. Vai attiecīgi — mēs visu izdarījām pareizi, bet viņi pēc mums salaida dēlī.

Citādi ir ar Liepājas metalurgu un jo īpaši — ar tajā iegāzto milzīgo valsts naudu un uzņēmuma kraha izpostītajām dzīvēm.

Šajā grāmatā precīzi — ar vārdiem un uzvārdiem — ir nosaukti visi tie, kas vainīgi pie tā, ka Liepājas metalurga faktiski vairs nav, ka valstij ir nodarīti simtiem miljonu zaudējumi un ka bez darba un ar nožēlojamiem pabalstiem Kurzemē palika tūkstoši ģimeņu.

Visi tie, kuriem par to, latviski sakot, vajadzētu sēdēt. Vai vismaz ar paukšķi izlidot no iesildītajiem valsts amatiem. Kā nu kuram…


OCB elektroniskajā katalogā