Romāna galvenais varonis ir četrdesmitgadnieks Džanni Ordzans, bērnu grāmatu rakstnieks un gādīgs ģimenes tēvs. Džanni rāmā dzīve tiek satricināta dienā, kad viņu uzrunā dīvains taksists, kurš zina viņa privātās dzīves sīkumus. Viltus taksists apgalvo, ka bijis rakstnieka nesen mirušā tēva labākais draugs, vienīgais, ar kuru tam bijusi kopīga slepenā pagrīdes dzīve. Tēvs nemaz nebija tas, par ko visi viņu uzskatījuši – patiesībā viņš bijis krievu spiegs, KGB aģents.

Sāk drupt Džanni stabilās dzīves sargājošās sienas, ko viņš neatlaidīgi būvējis ap sevi un savu ģimeni. Līdz ar apjausmu par ieilgušu radošo krīzi viņu mazpamazām pārņem stindzinoša atklāsme par nebeidzamu izlikšanos, kurā allaž piedalījies arī viņš pats, naivi meklēdams rāmu un harmonisku dzīvi. Rakstnieks aptver, ka citāds izrādās ne vien mirušais tēvs un sieva, bet arī viņš pats un paša pieredzētā pagātne.

Sandro Veronēzi ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu itāļu rakstniekiem. Par savu romānu «Pagātnes spēks» 2000.gadā autors saņēmis prestižos apbalvojumus Premio Campiello un Premio Viareggio.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Itāļu literatūra