Vai būt jaukam ir pārspīlēti? Vai cilvēki ir tikai savtīgi dzīvnieki, kas, bezjēdzīgi eksistējot, rāpo pa Zemi? Mazāk grāmatu un vairāk televīzijas - vai tā būtu labākā izvēle? Vai Hauss ir Austrumu filozofijas meistars vai vienkārši rupeklis?

Doktors Gregorijs Hauss ir vissarežģītākais un izaicinošākais antivaronis televīzijas vēsturē, bet vai viņam piemīt kas vairāk par izcilu prātu un egoismu? Šī grāmata pēta populārās medicīnas drāmas filozofiskos pamatus un īgnā ārsta un spieķa īpašnieka necilvēcīgo uzvedību. Mums atklājas interesants tēls, kurš nepavisam nav tik briesmīgs, kā varētu domāt. Tajā apvienojas daļa no Šerloka Holmsa, daļa no Nīčes pārcilvēka, daļa no Sokrāta filozofijas un daļa no daoisma iezīmēm. Pieminot gan Aristoteli, gan dzenbudismu, grāmatā “Hauss un filozofija” saistoši aprakstīta visa iemīļotā mizantropiskā ģēnija komanda Prinstonas Pleinsboro Mācību slimnīcā.

Henrijs Džeikobijs pasniedz filozofiju Austrumkarolīnas Universitātē. Viņš ir publicējis rakstus par prāta filozofiju un piedalījies grāmatas ““Dienvidparks” un filozofija” (Soth Park and Philosophy) tapšanā. Viņš dzīvo Goldsboro, Ziemeļkarolīnā, ar sievu Ketrinu un diviem kaķiem - Bankī un Vilovu.

 

OCB elektroniskajā katalogā