Dafne Šeldrika ir pirmais cilvēks pasaulē, kas spējis veiksmīgi uzaudzināt jaundzimušu zilonēnu. Ar savu iejūtību, interesi, un neatlaidīgo darbu viņa palīdzējusi izglābt no drošas nāves daudzus ziloņu, degunradžu un citu dzīvnieku mazuļus.

Varen liela ģimene, kuras locekļiem ir gan divas, gan četras kājas – tā varētu sacīt par Dafnes Šeldrikas mīļajiem. Sirsnīgajā un aizkustinošajā vēstījumā autore stāsta gan par neparasto draudzību ar dažādiem Āfrikas savvaļas dzīvniekiem, gan par savu vīru, bērniem un daudzajiem radiniekiem. Nejauši sastapts spulgacains antilopes mazulis, rosīgs pundurmangusts un spītīgs degunradža bārenis, draiska zebra un vientuļš ziloņbērniņš Elinora – katram no viņiem ir savs stāsts, kas cieši savijies ar Šeldriku ģimenes dzīvi, rosinot viņus pievērsties brīnišķīgajam, taču ārkārtīgi grūtajam un bīstamajam savvaļas dzīvnieku glābšanas darbam mūža garumā.
Dafnes Šeldrikas “Āfrikas mīlasstāsts” pāri laikiem un pasaulei sasaucas ar dzirkstoša humora piesātinātajiem Džeralda Darela darbiem un Džojas Ādamsones stāstu par lauveni Elsu “Dzimusi brīvībai” – arī šo grāmatu rakstījusi sieviete, kas nesavtīgi strādā dzīvnieku labā, vienlaikus veidojot un kopjot arī cilvēciskās attiecības.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Biogrāfiska literatūra