Pabeiguši studijas, jaunieši kā līksmes pārpilns zvirbuļu bars šaujas augšup dzīvē. Mičels Grammatikus, nopietnais reliģijas pētnieks, mistiķis un mīlētājs dodas apceļot pasauli – Grieķijā, Francijā un Kalkutas drūmākajos nostūros meklējot sevi pašu un cerot uz dievišķu atklāsmi vai vismaz Madlīnas mīlestību. Madlīna sūta pieteikumus maģistrantūras studijām Jeilā un uz citām prestižām universitātēm, bet augšup viņu ceļ mīlestība pret Leonardu. Leonards ir saņēmis stipendiju darbam zinātniskā laboratorijā Keipkodā un cīnās ar iekšējiem dēmoniem sevī un citos.

Dž. Jūdžinidesa jaunākā romāna sižets ir vienkāršs, stāstījuma maniere – izklaidējoša, liekot atminēties studiju gadus un jaunības neprātības, bet vienlaikus lasītājs attopas, ka ir ierauts attiecību, pārdomu un notikumu virpulī. Jo vēstījums ir arī par ikvienu no mums, ikvienu, kurš ir mīlējis, meklējis savu ceļu dzīvē un vēlējies kļūt laimīgs.

Džefrijs Jūdžinidess (1960) ir amerikāņu rakstnieks, 2003. gadā par romānu “Midlseksa” saņēmis Pulicera prēmiju, latviski izdots arī viņa pirmais romāns “Jaunavu pašnāvības”. Dž. Jūdžinidesa romāni ir spilgti un piesātināti, to varoņi – personības, bet notikumi balansē uz ticamā un neticamā robežas. Viņa darbi tulkoti vairāk nekā 34 valodās un izdoti daudzās pasaules valstīs.

 

OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Amerikāņu literatūra