Kolīna Makkalova (Colleen McCullough, dz. 1937) latviešu lasītājiem jau ir pazīstama kā grāmatu “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, “Tims”, “Pieskāriens”, “Nepiedienīgā apmātība” un Romas valdnieku sērijas darbu “Pirmais vīrs Romā” un “Zāles vainags” autore. Detektīvromānu ciklā par izmeklētāju Delmoniko pirmā grāmata ir “Rēgs”.

1967. gada pavasarī jauko Konektikutas štata mazpilsētu Halomenu satricina nepieredzēta noziegumu lavīna – divpadsmit nežēlīgas, bet ļoti dažādas slepkavības vienā dienā! Starp tām it kā nav nekādas saistības, arī upuri bijuši sveši cits citam. Vai viens cilvēks varētu paveikt kaut ko tik drausmīgu? Kāpēc? Vai tā tiešām varētu būt sazvērestība, lai slēptu citu noziegumu pēdas? Tas jānoskaidro vietējās policijas kapteinim Karmīnam Delmoniko un viņa palīgiem.
Šķetinot noslēpumus, atklājas arvien jauni pavedieni. Spriedze pieaug, seko citi nāves gadījumi. Uz spēles likts Delmoniko gods un viņam tuvo cilvēku dzīvība, turklāt viņa pretiniekam nav sirdsapziņas, bet prāts ir ass un nežēlīgs.
Delmoniko nekļūdīgā intuīcija čukst slepkavas vārdu, bet nepalīdz pierādījumu vākšanā...


OCB elektroniskajā katalogā

Tagi: Austrāliešu literatūra