[The Brave]

 

Starptautisku slavu iemantojis autors, kura spalvai pieder "Zirgu vārdotājs", uzrakstījis episku, aizkustinošu romānu par viena cilvēka cīņu, lai glābtu savu dēlu un arī sevi no pagātnes kļūdām.

 1959. gads

Mazā Toma Bedforda dzīvē nav daudz mīlestības, viņš tiek aizsūtīts uz Anglijas internātskolu, kur sastopas ar nežēlību gan no zēnu, gan no audzinātāju puses. Viņa vienīgais mierinājums ir teiksmainā kovboju un indiāņu pasaule. Bet, kad viņa māsa Diāna, uzlecoša skatuves un filmu zvaigzne, iemīlas mazā zēna elkā – liekulīgajā televīzijas seriāla varonī Rejā Monteinā, Toma dzīve pilnīgi pārvēršas. Viņš pārceļas uz Holivudu, un šķiet, ka viņa sapņi piepildās. Taču drīz vien pasaku valstības ļaunā realitāte aptumšo šķietamo laimi un pilnībā pārvērš viņa dzīvi.

 2007. gads

Netiek atklāts, kas noticis iepriekšējos gados, ir zināms, ka Toms cietis neveiksmi un viņa laulība izirusi. Un tikai tad, kad viņa dēlam tiek izvirzīta apsūdzība par slepkavību, Toms atkal sastopas ar savas pagātnes dēmoniem. Cīnoties par sava dēla likteni, viņš iepazīst patiesu drosmi.

Meistarīgi uzrakstīts, saviļņojošs romāns. Drosmīgie risina tēmu par varoņu un vecāku mīlestību, identitāti, spēju atzīt un piedot kļūdas, kā arī ģimenes noslēpumu postošo ietekmi dzīves ritējumā.

 

OCB elektroniskajā katalogā